AKTUALNOŚCI

NIEBEZPIECZNIE NA PRZEJŚCIACH

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek za kierownicą, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj doszło do niebezpiecznych incydentów w ruchu drogowym.
W pierwszym przypadku kierująca białym kombi przejechała przez przejście, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5, mimo iż na pasach znajdowała się w tym momencie oznakowana osoba, uprawniona do przeprowadzania dzieci, której towarzyszyła10-letnia dziewczynka. Zdarzenie nie spowodowało wprawdzie następstw innych poza strachem pieszych, jednak stanowiło poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które oprócz grzywny i punktów karnych może grozić nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ze Świdnika prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające, zwracając się jednocześnie z prośbą o kontakt do wszelkich osób, które mogły być świadkiem opisanego incydentu.
Tego samego dnia około godz. 14.00, przed przejściem dla pieszych w miejscowości Pełczyn doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Dwa z nich zatrzymały się wcześniej przed przejściem w celu przepuszczenia przechodniów, 71-letni kierowca Audi jadącego za nimi nie zachował wystarczającego odstępu od poprzedzającego go auta i najechał na jego tył, co z kolei skutkowało kontaktem uderzonego auta z pojazdem stojącym przed nim. Konsekwencjami zdarzenia było uszkodzenie samochodów i niegroźne obrażenia uczestników kolizji, zaś sprawca ukarany został mandatem i punktami karnymi. Policja apeluje do kierowców o szczególną rozwagę przed dojazdem do przejścia dla pieszych.
P.L.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama