AKTUALNOŚCI

NIEBEZPIECZNIE NA PRZEJŚCIACH

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek za kierownicą, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj doszło do niebezpiecznych incydentów w ruchu drogowym.
W pierwszym przypadku kierująca białym kombi przejechała przez przejście, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5, mimo iż na pasach znajdowała się w tym momencie oznakowana osoba, uprawniona do przeprowadzania dzieci, której towarzyszyła10-letnia dziewczynka. Zdarzenie nie spowodowało wprawdzie następstw innych poza strachem pieszych, jednak stanowiło poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które oprócz grzywny i punktów karnych może grozić nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ze Świdnika prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające, zwracając się jednocześnie z prośbą o kontakt do wszelkich osób, które mogły być świadkiem opisanego incydentu.
Tego samego dnia około godz. 14.00, przed przejściem dla pieszych w miejscowości Pełczyn doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Dwa z nich zatrzymały się wcześniej przed przejściem w celu przepuszczenia przechodniów, 71-letni kierowca Audi jadącego za nimi nie zachował wystarczającego odstępu od poprzedzającego go auta i najechał na jego tył, co z kolei skutkowało kontaktem uderzonego auta z pojazdem stojącym przed nim. Konsekwencjami zdarzenia było uszkodzenie samochodów i niegroźne obrażenia uczestników kolizji, zaś sprawca ukarany został mandatem i punktami karnymi. Policja apeluje do kierowców o szczególną rozwagę przed dojazdem do przejścia dla pieszych.
P.L.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button