SPORT

PUCHAROWA WYPRAWA AVII W RODZINNE STRONY PREZESA

Dziś o godz. 15.45 w ćwierćfinale rozgrywek Pucharu Polski (edycja 2015-2017) na szczeblu okręgu lubelskiego trzecioligowi piłkarze Avii zmierzą się na wyjeździe z B-klasową drużyną Wisły Józefów. Tylko na naszym portalu relacja LIVE z tego spotkania!!!
DSC_0773
Dla podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego będzie to doskonała okazja do przełamania niemocy strzeleckiej jaka towarzyszy im w walce o ligowe punkty. W ostatnich pięciu kolejkach żółto-niebiescy zdobyli zaledwie jedno „oczko” i aktualnie plasują się dopiero na dwunastej pozycji w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej.
Dodatkowego smaczku dzisiejszej rywalizacji dodaje fakt, że Józefów to rodzinna miejscowość prezesa Avii Marka Maciejewskiego. Wisła to także klub, w którym swoją przygodę z futbolem rozpoczynał zawodnik świdnickiego III-ligowca Adam Nowak.
Świdniczanie zapowiadają, że poważnie traktują rozgrywki pucharowe. Trener Ziarkowski podkreśla, że bez wzglądu jaki skład personalny desygnuje dziś na plac gry, nie wyobraża sobie innego wyniku niż  wygrana swojego zespołu. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie nasi futboliści wyeliminowali IV-ligowej Powiślaka wygrywając na boisku w Końskowoli 2:1. Bramki zdobywali: Adam Nowak (31′) i Bartłomiej Mazurek (82′).
W Pucharze Polski świdniczanie mierzyli się w przeszłości z „maluczkimi” lubelskiego okręgu. Przypomnijmy chociażby edycję 2001-2003, kiedy to IV-ligowa Avia zawitała na boisko w Dorohuczy rywalizując z tamtejszą, wówczas A-klasową drużyną Viru. Zespół prowadzony wówczas przez trenera Marka Maciejewskiego zwyciężył gospodarzy 7:2 (3:2). Bramki zdobywali: Bartłomiej Teodorowicz 5 (27′, 39′, 50′-rzut karny, 62′-rzut karny, 70′), Sebastian Orzędowski (37′) i Łukasz Misztal (73′). Natomiast 24 września ubiegłego roku, w V rundzie pucharowej rywalizacji Avia, zwyciężyła w Popkowicach miejscowy A-klasowy Ruch Popkowice aż 9:0! Bramki zdobywali: Michał Czarnecki 2, Dominik Żubr 2, Marcin Byszewski, Tomasz Czępiński, Łukasz Strug, Oskar Wróbel i Kamil Starok.
W pozostałych dzisiejszych parach ćwierćfinałowych zagrają:
godz. 15.45 GLKS Głusk (A klasa) – Lublinianka (III liga)
godz. 18.00 Górnik II Łęczna (IV liga) – KS Lublin (amatorzy)
wolny los ma Motor Lublin (III liga)
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button