AKTUALNOŚCI

STAROSTA ZAPRASZA SOŁTYSÓW NA KONWENT

W najbliższy piątek odbędzie się Konwent Sołtysów Powiatu Świdnickiego. Tematem pierwszego takiego spotkania ma być ochrona środowiska i ekologia.
„Ochrona środowiska i zachowanie proekologiczne” to temat I Konwentu Powiatu Świdnickiego.
16 października, tj. w najbliższy piątek, o godz. 17.00 do miejscowości Piaski Wielkie (gm. Piaski) przybędą sołtysi i sołtyski z gmin: Mełgiew, Piaski, Rybczewice i Trawniki.
Starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk zaprosił gości do budynku Domu Weselnego Gorzelnia w Dworze Kębłów, gdzie do wieczora potrwa pierwsze tego typu spotkanie.
W programie przewidziano wystąpienie Wojciecha Bodzaka z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piaskach, w którym omówione zostaną działania rolno–środowiskowo–klimatyczne oraz inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów.
Następnie, o programach rolno–środowiskowych opowie Danuta Dziubińska, przedstawicielka Zespołu Doradztwa Rolniczego w Piaskach.
Okazję do zaprezentowania swoich działań będą mieli przedstawiciele Stowarzyszenia LGD Dolina Giełczwi.
Na koniec odbędzie się prezentacja poszczególnych gmin.
Ok. godziny 19.00 na uczestników konwentu czekać ma poczęstunek, przy którym z pewnością skorzystają z okazji do wymiany spostrzeżeń i sugestii, dotyczących podejmowanych tematów.
 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button