AKTUALNOŚCI

KONWENT SOŁTYSÓW PO RAZ PIERWSZY

W piątek, 16 października na zaproszenie i z udziałem Starosty świdnickiego – Dariusza Kołodziejczyka w Dworze Kębłów odbył się I Konwent Sołtysów Powiatu Świdnickiego. Tematem przewodnim I Konwentu Sołtysów Powiatu Świdnickiego była ochrona środowiska i zachowania proekologiczne. W spotkaniu udział wzięli sołtysi pełniący swoje funkcje w miejscowościach powiatu z gmin: Rybczewice, Trawniki, Piaski i Mełgiew. Wśród nich nie zabrakło również zaproszonych gości – wójtów i burmistrzów w/w gmin.
Swoją obecnością zaszczycili: Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego – Marcin Najda, Członkowie Zarządu Powiatu – Jakub Osina Leszek Czechowski, Burmistrz Piask – Michał Cholewa, Wójt gminy Rybczewice – Elżbieta Masicz, Wójt gminy Mełgiew – Ryszard Podlodowski, Zastępca Wójta gminy Trawniki – Daniel Baj.
Niecodzienne spotkanie rozpoczął Starosta Dariusz Kołodziejczyk, który powitał zebranych. Pomysł takiego spotkania narodził się jeszcze w tamtym roku – mówił Starosta. Jest to pierwszy, ale nie ostatni konwent. Chcę, żeby był on też okazją do wymiany własnych doświadczeń i integracji Sołtysów z terenu całego Powiatu Świdnickiego – dodał. Następnie głos zabrał kierownik ARiMR w Piaskach – Wojciech Bodzak, który zaprezentował Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie działań rolno – środowiskowo – klimatycznych oraz inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów. Istotne informacje przekazała również Danuta Dziubińska – przedstawiciel Zespołu Doradztwa Rolniczego w Piaskach, która krótko scharakteryzowała działalność ZDR. O najważniejszych działaniach LDG Dolina Giełczwi mówiła Urszula Pitucha. Konwent był też okazją do prezentacji danej gminy. Dokonały jej zespół Podzamcze z Mełgwi, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach, Katarzyna Adamiak – przedstawicielka UM w Piaskach oraz Daniel Baj – wójt gminy Trawniki.

(GZ)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button