SPORT

REZERWOWI AVII ZROBILI RÓŻNICĘ

W meczu Ligi Wojewódzkiej Młodzików Starszych (rocznik 2003 i młodsi) drużyna Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik po dobrej grze pokonała swoich rówieśników z Puławiaka Puławy 5:1!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pierwsza połowa to ciekawa gra drużyny gospodarzy i świetna postawa Igora Wiktorowicza. Rezerwowy Avii wszedł z ławki za Miłosza Pełczyńskiego w 10 minucie i wykorzystał dwa świetne podania od Dominika Nigro oraz Igora Pogorzałka. Kolejną bramkę podopieczni trenera Grzegorza Martyniuka zdobyli celnym strzałem z rzutu karnego. Faulowany był Nigro, a wynik na 3:0 podwyższył Oliwier Świąder.
W drugiej odsłonie na boisku panowała Avia. Czwartego gola po akcji całej drużyny zdobył Świąder. Kluczowe w tej sytuacji było ostatnie podanie od Klaudiusza Sypenia. Piąty gol to była już typowa „egzekucja” w polu karnym w wykonaniu Krystiana Świdnika. Goście z Puław odpowiedzieli jednym trafieniem zaskakując naszego rezerwowego bramkarza Franka Pirka.
Puławiak oddał mecz walkowerem w grupie młodzików młodszych. Dzięki temu mogłem skorzystać z dwóch zawodników na co dzień grających w roczniku 2004, czyli z Klaudiusza Sypenia i Dominika Nigro. W tym meczu kluczowa była dobra postawa rezerwowych: Igora Wiktorowicza, Igora Pogorzałka, Aleksandra Bzowskiego i Krystiana Świdnika. Bardzo dobrze w obronie zagrali: Jan Klimczak, Bernard Czerniak i Patryk Tylec, a w środku pola fajnie rozgrywał Krzysztof Gamla.  Jak zwykle dobrze zaprezentował się Oliwier Świąder. Dzisiejsza gra to dobry prognostyk przed ostatnim meczem rundy z Tomasovią – przyznał tuż po spotkaniu trener Avii Grzegorz Martyniuk.
GPTS AVIA ŚWIDNIK – MSKS PUŁAWIAK PUŁAWY 5:1 (3:0)
Bramki: Igor Wiktorowicz 2, Oliwier Świąder 2 (jedna z rzutu karnego), Krystian Świdnik.
Avia: Bartłomiej Płoszaj, Jan Klimczak, Miłosz Pełczyński, Patryk Tylec, Bernard Czerniak, Krzysztof Gamla, Oliwier Świąder, Klaudiusz Sypeń, Dominik Nigro oraz Franciszek Pirek, Krystian Świdnik, Aleksander Bzowski, Igor Pogorzałek, Igor Wiktorowicz, Wiktor Czerniak, Grzegorz Dmitruk, Karol Gałgan, Maciej Radek.