MŁODZICY AVII NIE ZLĘKLI SIĘ HURAGANU

Drużyny młodzików starszych (rocznik 2003) i młodszych (rocznik 2004) Avii w kolejnej serii spotkań Ligi Wojewódzkiej podejmowali swoich rówieśników z Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzi świdniczanie nie przestraszyli się Huraganu i w dwumeczu z niżej notowanymi rywalami pewnie zainkasowali komplet sześciu punktów.
młodzicy Avia

MŁODZICY STARSI
AVIA – Huragan 2:0 (0:0)
Bramki: Oliwier Świąder (rzut karny), Karol Gałgan.
Avia: Bartek Płoszaj, Jan Klimczak, Bernard Czerniak, Marcel Pereta, Patryk Tylec, Oliwier Świąder, Igor Pogorzałek, Krzysztof Gamla, Maciej Radek oraz Dominik Nigro, Kacper Królik, Karol Gałgan, Aleksander Bzowski, Grzegorz Dmitruk, Franciszek Pirek, Miłosz Pełczyński.
W pierwszej połowie dominowała Avia. Kilka razy obronną ręką z opresji wychodził bramkarz Huraganu. Po faulu w polu karnym sędzia wskazał na „wapno”. Wynik mógł „otworzyć” Dominik Nigro, lecz znów znakomicie zachował się golkiper gości broniąc pewnie jego strzał. W drugiej połowie znów świdniczanie mieli mnóstwo okazji do zdobycia prowadzenia. Brakowało skuteczności. W końcu sprawy w swoje ręce, a w zasadzie nogi „wziął” Oliwier Świąder. Wyśmienicie wyłożył piłkę do Macieja Radka, ale ten nie zdążył oddać strzału. Został sfaulowany w polu karnym. Tym razem wykonawcą stałego fragmentu gry był Świąder. Jego strzał okazał się celny i było 1:0. Później „Oli” raz jeszcze „obsłużył” kolegę z drużyny. Tym razem podał do Karola Gałgana, który wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik potyczki.
MŁODZICY MŁODSI
AVIA – Huragan 3:0 (0:0)
Bramki: Adrian Leszczyński 2, Olaf Wojciechowski.
Avia: Jakub Drogomirecki, Mateusz Marciszkiewicz, Klaudiusz Sypeń, Dawid Wdowicz, Marcel Mościcki, Kamil Mazur, Olaf Wojciechowski, Filip Olejnik, Adrian Leszczyński, Dawid Marek, Marek Królik, Konrad Kargul, Patryk Ciesielski, Michał Krawiec, Jakub Najda, Tomasz Żurek.
logo Avia
Wicelider tabeli do przerwy nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych. Podopieczni trenera Marka Jurczykowskiego mieli mnóstwo sytuacji do zdobycia bramek. Niestety brakowało skuteczności. Świdniczanie trafiali w słupki i poprzeczkę, a w innych sytuacjach świetnie spisywał się golkiper z Międzyrzeca Podlaskiego. Obrona i bramkarz przyjezdnych „pękli” dopiero po zmianie stron. Dwukrotnie do kapitulacji zmusił go Adrian Leszczyński. Po nim wynik ustalił Olaf Wojciechowski. W tabeli młodzicy młodsi Avii zajmują drugie miejsce ustępując prowadzącej Tomasovii jedynie gorszym bilansem bramek.