AKTUALNOŚCIEDUKACJA

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Do czego służy Internet, jak się po nim poruszać, czy wszystko co można przeczytać i zobaczyć w necie to prawda oraz czy obrażanie innych w sieci może mieć finał w sądzie? O tych i wielu innych kwestiach rozmawiali wczoraj świdniccy policjanci z uczniami Szkoły Podstawowej w Oleśnikach.

Wczoraj policjanci świdnickiej komendy policji odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnikach. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w sieci. Już w pierwszym pytaniu czy uczniowie tej szkoły przynajmniej raz dziennie korzystają z Internetu, policjanci nie mieli wątpliwości, ze temat jest trafiony. Dzieci prawie jednym głosem powiedziały, że kilka razy dziennie odwiedzają Internet. Korzystają z portali społecznościowych, komunikatorów, stron z grami i filmami. Internet służy im także do odrabiania prac domowych. Dlatego też funkcjonariusze tą niecodzienną lekcję rozpoczęli od projekcji filmu pt. „Bezpieczny Internet”.
W trakcie spotkania omówione zostały takie zagadnienia jak: do czego służy Internet, jak należy się po nim bezpiecznie poruszać, czy bezpiecznie jest umawiać się z ludźmi poznanymi w wirtualnym świecie oraz czy wrzucając do neta różne treści w tym zdjęcia pozostaje się anonimowym. Dla uczniów, którzy korzystają ze stron z grami internetowymi omówiony był także problem uzależnień oraz co za ty idzie wyłączeniu się z życia rzeczywistego i odbierania codzienności jedynie w wirtualnym znaczeniu.
Na zakończenie podsumowując spotkanie dotyczące bezpiecznych zasad korzystania z Internetu, policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, korzystania z elementów odblaskowych oraz często spotykanego słuchania muzyki przez słuchawki na uszach.
KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button