ODCZAROWAŁY BOISKO LIDERUJĄCEJ KINGI

Rozgrywki rundy jesiennej w III lidze kobiet toczą się systemem dwa razy każdy z każdym. W pierwszym spotkaniu przeciwko Kindze Krasnystaw, rozegranym 13 września br., dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk przegrały na własnym boisku aż 3:8. Była to do tej pory jedyna „wpadka” podopiecznych trenera Dariusza Kosika w bieżącym sezonie. W minioną niedzielę nasze futbolistki zapowiadały wygraną na boisku w Krasnymstawie. Jak mówiły tak zrobiły.
LKS Wierzchowiska
Od pierwszego gwizdka sędziego nasz zespół rzucił się do ataku chcąc jak najszybciej zdobyć pierwszą bramkę. W początkowej fazie spotkania w trzech dogodnych sytuacjach lepsza od Majki Dąbrowskiej okazała się bramkarka Kingi. Po kwadransie było już jednak 1:0 dla Wierzchowisk. Po akcji Natalii Szczygieł do siatki trafiła Weronika Fabian. Tuż przed zejściem na przerwę sytuację sam na sam z golkiperką wykorzystała Anna Siczek i zrobiło się 2:0.
W 49 minucie piłkarki Wierzchowisk podwyższyły rezultat za sprawą Szczygieł, która zachowała się bardzo przytomnie i piłkę odbitą przez bramkarkę po uderzeniu Dąbrowskiej pewnie skierowała do pustej bramki. Dwie minuty później gospodynie precyzyjnie wykonały rzut wolny. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki Aleksandry Mańko. Do zakończenia spotkania dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Dąbrowska ustalając wynik potyczki na 5:1. W ten sposób pierwsza porażka drużyny z Krasnegostawu w tym sezonie, na dodatek na własnym boisku, stała się faktem.
Do zakończenia rundy jesiennej naszej drużynie pozostały do rozegrania trzy mecze. Najbliższy już w niedzielę 25 października o godz. 13 z Porajem Kraczewice. Potem LKS Wierzchowiska czeka wyjazdowe spotkanie w sobotę 31 października o godz. 11 na boisku Iskry w Krzemieniu. Rundę zawodniczki trenera Dariusza Kosika zakończą w sobotę 7 listopada na własnym stadionie. Tego dnia o godz. 14, w zaległym meczu z piątej kolejki podejmować będą futbolistki z Krzemienia.
KKS KINGA KRASNYSTAW – LKS WIERZCHOWISKA 1:5 (0:2)
Bramki: Maja Dąbrowska 2 (55′, 70′), Weronika Fabian (15′), Anna Siczek (40′), Natalia Szczygieł (49′).
LKS Wierzchowiska: Aleksandra Mańko, Natalia Flis, Natalia Pielecha, Marlena Kołtun, Anna Siczek, Dominika Kamińska (65′ Agata Kubajka), Katarzyna Zaborek, Weronika Fabian, Sylwia Siennicka (70′ Teresa Skupińska), Natalia Szczygieł, Maja Dąbrowska.