SPORT

TKKF ŚWIT PIĄTY NA MEMORIALE

Dziesięć drużyn rywalizowało na parkiecie podczas VI Memoriału im. Marka Kiwińskiego jaki w minioną sobotę został rozegrany w Chełmie. Wśród nich była reprezentacja Ogniska TKKF Świt ze Świdnika. Nasi siatkarze amatorzy zaprezentowali się z dobrej strony i ostatecznie zajęli piątą lokatę w turnieju.
foto świt siatkarze
Drużyna Ogniska TKKF Świt Świdnik. Górny rząd od lewej: Piotr Barański, Henryk Karaś, Piotr Błaziak, Michał Staszczak, Adam Czepielewski. Dolny rząd od lewej: Andrzej Błaszczuk, Rajmund Staśkiewicz, Tomasz Trąbka.
Uroczystego otwarcia memoriału dokonała Wiesława Saganek – Prezes Chełmskiego TKKF, członkowie Zarządu, przedstawiciel MOSiR oraz żona Marka Kiwińskiego – Anna wraz z wnukami. Po chwili ciszy dla uczczenia pamięci delegacja z kwiatami pojechała na cmentarz złożyć je na grobie.
Turniejowe gry eliminacyjne odbywały się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Świdniczanie w swoim pierwszym meczu ulegli Zamojskiemu TKKF 0:2, a w kolejnych: pokonali Libero Dorohusk 2:0, zwyciężyli Jednostkę Wojskową Hrubieszów 4055 2:0 i przegrali z Kresami Dołhobyczów 0:2. Pierwsze miejsce w grupie zajęła drużyna z Zamościa, drugie z Dołhobyczowa , a trzecie świdnicki Świt.
W półfinałach: Zamojski TKKF wygrał z KS Strażak Wojciechów 2:1, a Kresy pokonały Tempo Chełm także 2:1. W spotkaniu o trzecią lokatę w zawodach siatkarze z Chełma okazali się lepsi od ekipy z Wojciechowa wygrywając 2:0. Natomiast w wielkim finale sobotniego memoriału Kresy ograły siatkarzy z Zamościa 2:1.
Tegoroczny memoriał miał rekordową obsadę jeśli chodzi o ilość zespołów. Poziom rozgrywanych spotkań był wysoki, tym bardziej, że wzięły w niej udział drużyny III-ligowe z Zamościa, Dołhobyczowa czy Chełma. Na ich tle wypadliśmy dobrze nawiązując wyrównaną walkę w meczach grupowych i przegrywając je nieznaczną liczbą punktów – przyznał po powrocie z turnieju Henryk Karaś, zawodnik i kierownik drużyny Świtu w jednej osobie.
Klasyfikacja końcowa memoriału
1. Kresy Dołhobyczów
2. Zamojskie TKKF
3. Tempo Chełm
4. KS Strażak Wojciechów
5. TKKF Świt Świdnik
6. Portland Cemex
7-8. ex aequo Pierun Zawisza Lublin i Jednostka Wojskowa 4055 Hrubieszów
9-10. ex aequo Jednostka Wojskowa 12-30 Chełm i Libero Dorohusk
Turniej zorganizowali: Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Chełmski TKKF, Urząd Miasta Chełm oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, pozostałe drużyny pamiątkowe statuetki. Wszystkie drużyny dyplomy oraz okolicznościowe znaczki.
JacK
foto: archiwum Ogniska TKKF Świt Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button