SPORT

TYM RAZEM GÓRĄ MAZUR i KRUPA

Miejski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Szachowym „Huzar” Świdnik jak co miesiąc zorganizował turniej szachowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Zawody odbyły się w minioną niedzielę przy szachownicach w holu na I piętrze Centrum Kultury przy al. Lotników Polskich 24.
Mazur Gienek
Najlepszym wśród juniorów okazał się Damian Krupa. Wyprzedził w końcowej klasyfikacji Antoniego Słomkę i Pawła Michalewskiego, którzy zajęli drugie miejsce ex aequo. W gronie seniorów tym razem pierwsze miejsce zajął Eugeniusz Mazur, drugi był Andrzej Wójcik, a trzeci Edmund Bełczącki.
Świdnickie tradycje szachowe są podtrzymywane dzięki pasji niestrudzonego Zdzisława Marciniaka, który prowadzi zajęcia szachowe w świdnickim MOK. Wszyscy chętni, bez względu na wiek, mogą wziąć w nich udział. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 18.30.
Natomiast w najbliższy czwartek 22 października br. odbędą się drużynowe zawody międzyszkolne dla uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji będą mogły wziąć udział czteroosobowe zespoły, z zastrzeżeniem udział w każdym z nich minimum jednej osoby płci żeńskiej. Na bazie uczestników tego turnieju w przyszłości mają szansę powstać regularne szachowe rozgrywki ligowe dla dzieci i młodzieży szkolnej.
JacK

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama