MAŁE DERBY POWIATU DLA AVII

Wczoraj na stadionie w Piaskach awansem rozegrano mecz w ramach IX kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych, w którym miejscowa Piaskovia w małych derbach powiatu świdnickiego podejmowała Avię. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli goście ze Świdnika, a bohaterką spotkania została Emilia Świderska (na zdjęciu)!
Emilia Świderska
Pogoda nie sprzyjała, bowiem mecz odbywał się przy ciągłych opadach deszczu. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, którzy oddali bardzo dużo strzałów na bramkę. W większości były one niecelne, blokowane przez obrońców lub wyłapywane przez bramkarza. Na prowadzenie świdniczanie wyszli już w 3 minucie gry, a wynik „otworzył” Wiktor Lenard. Następną bramkę podopiecznym trenera Dariusza Sawickiego udało się zdobyć dopiero w 17 minucie. Na listę strzelców wpisał się Bartek Donda. Pod koniec tej części meczu gospodarze za sprawą Kacpra Kamoli zdobyli bramkę kontaktową. Avia jeszcze przed przerwą miała okazję na podwyższenie wyniku z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką. Niestety, nie wykorzystał go Jakub Wierzbicki.
logo Piaskovia
Po przerwie świdniczanie zagrali już bardziej skutecznie. Dwie minuty po wznowieniu gry swoją drugą bramkę strzałem z środka pola karnego zdobył Lenard. Minęły kolejne dwie minuty i zrobiło się 4:1. Po rzucie rożnym wykonanym przez Alana Rodaka w polu karnym piłka dotarła do Emilii Świderskiej, która bez problemu skierowała ją do siatki. Avia zdominowała drugą połowę spotkania wyprowadzając skutecznie atak za atakiem. Piątego gola zdobył Filip Fludra, a potem golkipera Piaskovii do kapitulacji zmusiła Świderska. Chwilę po niej na listę strzelców, po błędzie bramkarza, znów wpisał się Fludra. Gola na 2:7 po indywidualnej akcji dla gospodarzy zdobył Damian Kapica. Kolejne celne strzały oddawali już tylko żółto-niebiescy. Hat-tricka w 48 minucie skompletowała Świderska. Po jej uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i nieuchronnie wpadła do siatki. W ostatnich minutach dwa trafienia zaliczył Miłosz Kowalski ustalając wynik tej derbowej potyczki.
Michał Szklarz, trener Piaskovii: – Mieliśmy sporo szczęścia bo Avia mogła wykorzystać jeszcze kilka stuprocentowych okazji. Kiedy w pierwszej połowie moi zawodnicy mieli siły przegrywaliśmy minimalnie. W drugiej opadliśmy z sił i całkowicie się „rozjechaliśmy”. Dziękuję zawodnikom za to, że pomimo takiej pogody przyjechali na mecz.
Dariusz Sawicki, trener Avii: – Jest to nasze najwyższe zwycięstwo jak do tej pory w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych. Cała drużyna podeszła ambitnie do meczu, z chęcią zwycięstwa i wszystkim bez wyjątku należą się duże brawa. Mimo trudnej pogody daliśmy radę.
LKS PIASKOVIA PIASKI – GPTS AVIA ŚWIDNIK 2:10 (1:2)
Bramki: Kacper Kamola (26′), Damian Kapica (47′) – Emilia Świderska 3 (34′, 45′, 48′), Wiktor Lenard 2 (3′, 32′), Miłosz Kowalski 2 (55′, 58′), Filip Fludra 2 (36′, 46′), Bartłomiej Donda (17′).
Piaskovia: Damian Kapica, Kornel Woźniak, Jakub Siedlecki, Damian Kolasa, Kacper Sarachin, Cyprian Gwarda, Kacper Kamola, Piotr Klimek, Paweł Ponieważ, Joanna Latała.
Avia: Oskar Szabała. Paweł Szydło, Patryk Kowalski, Kacper Majkut, Wiktor Marek, Wiktor Lenard, Jakub Wierzbicki, Miłosz Kowalski, Bartłomiej Donda, Alan Rodak, Piotr Wolski, Emilia Świderska, Marek Stojański, Daniel Gębal, Krystian Andrzejak, Mikołaj Stasiak.