AKTUALNOŚCI

STAROSTA NA DOBREJ ŚCIEŻCE

DSC_0150Dziś starosta świdnicki rozmawiał w miejscu nowej ścieżki rowerowej ze wszystkimi zainteresowanymi właśnie zakończoną, nowoczesną inwestycją.
O godzinie 9.00 odbyła się nietypowa konferencja prasowa z udziałem Starosty Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka. Nietypowa, bo mimo złej pogody, przybył na parking przed Lidl Świdnik, przy Al. Lotników Polskich, by przedstawić efekt inwestycji powiatowej. W tym właśnie miejscu usytuowana jest nowoczesna droga dla rowerzystów.
– To pierwsza w powiecie dwukierunkowa droga z nawierzchnią bitumiczną i pierwsza, która w pełni odpowiada oczekiwaniom rowerzystów. – wyjaśnia Dariusz Kołodziejczyk. – Jako Powiat działamy w kierunku zachęcenia mieszkańców do wyboru roweru zamiast samochodu. Chcemy dawać mieszkańcom alternatywę. – dodaje starosta. – Nowa ścieżka biegnie od ronda z helikopterem do ronda Solidarności. Czy inwestycje tego typu rzeczywiście mogą usprawnić ruch w Świdniku? Okazuje się, że tak i to bardzo.
– Według badań, jakie prowadziliśmy we wrześniu, w 12 miejscach miasta, okazało się, że tylko przez kilka godzin dziennie przejechało przez nie 3620 rowerzystów, np. ze skrzyżowania ul. Racławickiej z Al. Lotników Polskich skorzystało ok. 300 cyklistów w ciągu zaledwie 4 godzin. – wykazuje Maciej Lubaś, prezes Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów i aktywista rowerowy.
Jak zapewniał dziś starosta, ukończona ścieżka to tylko początek innych przedsięwzięć.
– Nie skupiamy się na tym, co zrobione, ale myślimy o pracy, jaka przed nami. Widzimy dużą potrzebę dostosowania ul. Racławickiej do potrzeb rowerzystów, chcemy także skupić się na koncepcji dogodnego połączenia drogą rowerową miasta Lublin i Świdnik. – zapowiada Dariusz Kołodziejczyk.
Miejmy nadzieję, że powyższe rozwiązania nie tylko ucieszą kierowców jednośladów, ale na tyle usprawnią ruch w mieście, by i kierowcy samochodów odczuli brak korków.

 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button