AKTUALNOŚCI

KANDYDACI ZE ŚWIDNIKA W DEBACIE POLITYCZNEJ RADIA ER

debatalublinKampania wyborcza to czas, kiedy kandydaci powszechnie prezentują swoje programy wyborcze, a te z kolei są weryfikowane w ogniu dyskusji, z przedstawicielami innych komitetów politycznych. Obywatele posiadają prawo oceniania kandydatów poszczególnych partii politycznych, w kontekście poglądów, opinii i propozycji rozwiązywania konkretnych problemów. Jedną ze współczesnych form demokracji jest debata, pozwalająca na wyrażanie swoich poglądów politycznych.
Taka debata miała miejsce na antenie Radia Er w poniedziałek, 19 października. Była jedną z sześciu debat, których uczestnikami byli kandydatka PO Bożena Lisowska, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz kandydat PSL Dariusz Kołodziejczyk starosta świdnicki. Słuchacze mogli brać w audycji czynny udział, za pomocą głosowania telefonicznego. W tym starciu stanęli po stronie Dariusza Kołodziejczyka, który uzyskał 73 procentowe poparcie.
Kolejna debata odbyła się wczoraj wieczorem. Było to już piąte z kolei starcie polityczne w Wyborczej Lidze Mistrzów Radia Er. Tym razem w ringu stanęli przedstawiciel PSL, Marek Kos dyrektor SP ZOZ w Kraśniku i przedstawiciel PiS, Artur Soboń sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. Słuchacze mogli zadawać pytania, jak i oceniać przedstawiane propozycje i odpowiedzi poszczególnych kandydatów za pomocą sms- ów lub telefonując do rozgłośni. Podnoszone tematy to: Rozwój przedsiębiorczości. Relacja Kościół-Państwo. Rolnictwo i obszary wiejskie, oraz sytuacja ludzi młodych. Niestety jednemu z naszych świdnickich kandydatów nie powiodło się w starciu. Według radiosłuchaczy oddających swoje głosy większą sympatią cieszyły się wystąpienia przedstawiciela PSL, niż kandydat PIS-u ze Świdnika Artura Sobonia, który zdobył tylko 22 % wszystkich oddanych głosów.
WTR

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button