ZADANIE NA JUTRO DLA AVII – OGRAĆ TOMASOVIĘ!!!

Już jutro w kolejnym meczu piłkarze GPTS Avia w ramach XV kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej będą podejmować drużynę Tomasovii z Tomaszowa Lubelskiego. Początek meczu na stadionie przy ul. Sportowej w Świdniku o godz. 13. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszym portalu!!!
logo Avia
W poprzednim III-ligowym sezonie futboliści Avii nie przegrali z Tomasovią. W rundzie jesiennej, 11 października 2014 roku w Świdniku padł remis 2:2, a w rundzie rewanżowej, 9 maja bieżącego roku Tomasovia na własnym boisku uległa żółto-niebieskim 0:3. Bramki w tym ostatnim meczu zdobyli: dwie Bartłomiej Mazurek w 33 i 35 minucie oraz Kacper Krawiec 82 minucie gry.
Tomaszowski Klub Sportowy Tomasovia został założony w 1923 roku. Barwy klubowe to niebiesko-białe. Prezesem klubu jest Pan Dionizy Hałasa, a trenerem Pan Jacek Paszkiewicz. Największy sukcesem w historii klubu z Tomaszowa Lubelskiego było zajęcie 13 miejsca w III lidze w sezonie 2003/2004.
W czternastu meczach bieżącego sezonu piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego zanotowali: 5 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce Tomasovia na własnym boisku uległa drużynie Orła Przeworsk 0:2, tracąc bramki w 70 i 90 minucie gry. Drużyna trenera Paszkiewicza z dorobkiem 19 punktów oraz ujemnym bilansem bramkowym 14:18 plasuje się na 11 pozycji w tabeli.
Drużyna Avii w dotychczasowych meczach odniosła 5 zwycięstw, zanotowała 2 remisy i 6 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce świdniczanie zremisowali w Krośnie z tamtejszymi Karpatami 2:2. Oba gole, w 55 i 59 minucie meczu zdobył Wojciech Białek. Napastnik Avii mając na swoim koncie 13 bramek powadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy III-ligowej grupy lubelsko-podkarpackiej. Avia z dorobkiem 17 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 22:20 zajmuje aktualnie czternastą pozycję w tabeli.
Na czele tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, po XIV kolejkach spotkań znajduje się Motor Lublin – 30 pkt., druga jest Stal Rzeszów – 28 pkt., a trzecie miejsce zajmują Karpaty Krosno, które zgromadziły 27 pkt.
Jutrzejszy mecz Avii z Tomasovią jako sędzia główny poprowadzi Paweł Smyk z Białej Podlaskiej.