AKTUALNOŚCI

OBYWATELSKIE UJĘCIE PIJANEGO KIEROWCY

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem 40-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica. Mężczyzna kierując VW miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został on ujęty przez dwie postronne osoby, które widząc wcześniej jego chwiejny krok, uniemożliwili mu wyjazd z parkingu i zaalarmowali policję. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

   alko  Minionej nocy, tuż po północy oficer dyżurny świdnickiej komendy policji został powiadomiony o ujęciu w Świdniku nietrzeźwego kierowcy przez dwóch postronnych świadków.

Do zdarzenia doszło na parkingu przy jednym z lokali gastronomicznych w mieście. Jak się okazało dwaj mężczyźni, stojąc na zewnątrz lokalu, zauważyli innego mężczyznę, idącego chwiejnym krokiem, który wsiadł do zaparkowanego pojazdu i uruchomił silnik. Widząc, ze VW ruszył w kierunku wyjazdu z parkingu, mężczyźni pobiegli za tym pojazdem i zatrzymali go. Zabierając kluczyki ze stacyjki uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę i zaalarmowali policję. Ich przypuszczenia, ze kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 40-letniego mieszkańca gm. Niedrzwica.

Mężczyzna trafił do komendy. Jego autem zaopiekował się znajomy, który przyszedł na miejsce interwencji. Teraz dokumentacja sprawy trafi do decyzji sądu karnego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 40-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama