SPORT

UWAGA: REWOLUCJA W ŚWIDNICKIEJ HALÓWCE!!!

Wczoraj odbyło się pierwsze zebranie organizacyjne przed sezonem 2015/2016 w Powiatowej Amatorskiej Lidze halowej piłki nożnej pięcioosobowej. Organizatorzy, czyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Ogniska TKKF Świt w Świdniku, wysłuchali postulatów oraz propozycji zmian w regulaminie wysuniętych przez kierowników drużyn chcących wziąć udział w siedemnastym już sezonie halówki. Doszło do dwóch zmian, w tym jednej iście rewolucyjnej!!!
logo liga halowa
W nowym regulaminie znajdzie się zapis zezwalający na grę, bez ograniczeń ilościowych w jednej drużynie, zawodnikom na co dzień występującym w klasie okręgowej (włącznie) oraz niższych ligach typu A czy B klasa. W poprzednim sezonie takich zawodników w jednym zespole mogło być maksymalnie trzech. Druga zmiana dotyczyć będzie gry bramkarza. Otóż od tego sezonu sędziowie będą przestrzegać zasady „czterech sekund” jeśli chodzi o maksymalny, jednorazowy czas posiadania piłki „przy nodze” przez bramkarza na własnej połowie boiska.
Powiatowa Amatorska Liga halowej piłki nożnej pięcioosobowej to największa halowa impreza sportowo-rekreacyjna organizowana na terenie powiatu świdnickiego w sezonie jesienno-zimowym. Podczas jej trwania przez parkiet hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku przewijają się co tydzień setki piłkarzy amatorów. Liga w sezonie 2015/2016 wystartuje w niedzielę 22 listopada br. i potrwa do ostatniego weekendu lutego przyszłego roku. Rywalizacja będzie się toczyć w czterech ligach: Extralidze, I i II Lidze oraz wydzielonej Lidze Oldbojów (rocznik 1980 i starsi). Losowanie rozgrywek odbędzie się w poniedziałek 16 listopada br. o godz. 17. Drużyny chętne do wzięcia udziału w rywalizacji mogą się jeszcze zgłaszać do organizatora pod numerem telefonu 601413856.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button