SPORT

W LIGOWEJ PRZERWIE PORA NA MEMORIAŁ

Już jutro o godz. 16 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku rozpocznie się XI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. W rywalizacji oprócz gospodarzy z ASPS Avia Świdnik wezmą udział inne II-ligowe drużyny: KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, TSV Mansard TransGaz Travel Sanok i LKPS Pszczółka Lublin. Jutro, tylko na naszym portalu, rozmowa z byłem zawodnikiem Avii, którego będzie można zobaczyć w akcji podczas memoriałowych zmagań pod siatką!
Plakat_11_Memoria_m
Przypomnijmy, że do pierwszego tragicznego wypadku doszło w 1976 roku. Na Górkach Sławinkowskich, przy wjeździe do Lublina, zginęli zawodnicy I ligowej wówczas Avii – Zdzisław Pyc i Henryk Siennicki. Wracali z meczu ligowego w Sosnowcu prywatnym samochodem, którym kierował mistrz olimpijski z Montrealu – Lech Łasko.
17 października 2004 roku wracająca z meczu w Międzyrzeczu drużyna Avii miała wypadek samochodowy, w wyniku którego zginęli trzej zawodnicy: Wojciech Trawczyński (25 lat), Jakub Zagaja (22 lata) i Łukasz Jałoza (19 lat) oraz kierowca busa Stefan Sznajder (56 lat). Do wypadku doszło przy fatalnych warunkach pogodowych na drodze krajowej numer 17, Warszawa – Lublin w pobliżu Bogucina. W końcu lipca 2007 roku w wypadku na drodze z Mełgwi do Świdnika zginął Łukasz Maziak.
* * *
PROGRAM XI MEMORIAŁU TRAGICZNIE ZMARŁYCH SIATKARZY AVII
Piątek, 30 października 2015 r.
16.00 LKPS Pszczółka Lublin – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
17.45 Oficjalne otwarcie XI Memoriału
18.00 ASPS AVIA Świdnik – TSV Mansard TransGaz Travel Sanok
Sobota, 31 października 2015 r.
9.00 LKPS Pszczółka Lublin – TSV Mansard TransGaz Travel Sanok
11.00 ASPS AVIA Świdnik – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
14.00 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – TSV Mansard TransGaz Travel Sanok
16.00 ASPS AVIA Świdnik – LKPS Pszczółka Lublin
Po zakończeniu meczu, około 17.30 uroczystość zakończenia XI Memoriału
JacK
foto: www.aspsavia.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button