SPORT

TOMASZ JÓZEFACKI: TO AVIA MNIE UKSZTAŁTOWAŁA

Dziś w o godz. 16 w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku rozpocznie się XI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. W turniejowej obsadzie oprócz gospodarzy znaleźli się inni drugoligowcy: KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, LKPS Pszczółka Lublin i TSV Mansard TransGaz Travel Sanok. Ten ostatni zespół to lider II-ligowej grupy VI. W jego składzie kibice zobaczą byłego siatkarza Avii – Tomasza Józefackiego. Dzień przed przyjazdem do Świdnika popularny „Józek” zgodził się na krótką rozmowę.
Józek
* Po latach wracasz do „stare śmieci”. W Avii zaczynałeś przygodę z poważną grą w siatkówkę. Jak wspominasz tamte czasy?
– Do Świdnika przyjechałem w 1997 roku. W barwach Avii rozegrałem siedem sezonów. Tamte czasy wspominam z dużym sentymentem. Przeżyłem wiele niezapomnianych chwil. Właśnie tutaj ukształtowałem się jako siatkarz.
* Jakie były kolejne etapy Twojego siatkarskiego życiorysu po opuszczeniu Avii?
– W 2004 roku podpisałem kontrakt z Resovią Rzeszów. Jak się później okazało spędziłem w tym klubie cztery sezony. Następnie na dwa lata wyjechałem do Olsztyna, aby grać w tamtejszym AZS. Później na rok wróciłem do Resovii. Kolejny sezon był dla mnie dużym doświadczeniem, ponieważ zacząłem grać w Panathinaikosie Ateny, a skończyłem we Francji w zespole Narbone. W sezonie 2012/2013 w rozgrywkach Plus Ligi broniłem barw Effectora Kielce. Później znowu była Francja. Tym razem zespół Martique. Ostatni rok grałem w Czeskim Pribramie. Aktualnie jestem zawodnikiem TSV Mansard TransGaz Travel Sanok.
* Masz 35 lat. Czy to już siatkarska „emerytura”, czy jeszcze chciałbyś pograć wyżej niż w II lidze?
– Nie myślę jeszcze o sportowej emeryturze. Chcemy w tym sezonie awansować. Czuję się na siłach by grać na wysokim poziomie w I lidze.
* Widziałeś już w tym sezonie drużynę Avii podczas meczu ligowego w Sanoku. Jakie wrażenia po tym spotkaniu?
– W tamtym meczu zdecydowanie dominowaliśmy na boisku. Avia to młody zespół. Widać było, że zawodnicy późno zaczęli przygotowania do sezonu. Potrzebują czasu i ciężkiej pracy.
* Słowo od Ciebie do kibiców siatkówki w Świdniku?
– Wszystkich gorąco pozdrawiam i mam nadzieję, że z większością spotkam się dziś i jutro na hali podczas memoriału!
* Dziękuję za rozmowę i życzę realizacji sportowych zamierzeń!
Rozmawiał: JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button