SPORT

„ZŁOTO” ŚWIERSZCZA NA TATAMI

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo. Do rywalizacji na macie stanęli przedstawiciele nie tylko policji, ale także innych zaproszonych służb mundurowych. W sumie wystartowali zawodnicy z 15 reprezentacji jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. Złotym medalistą jednej z kategorii wagowych został świdniczanin Robert Świerszcz. Był to jego trzeci tytuł mistrzowski w służbach mundurowych!
Świerszcz Robert
Już po raz piąty Centrum Szkolenia Policji zorganizowało imprezę poświęconą dyscyplinie sportowej bliskiej służbom mundurowym. Judo bowiem, jako sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii, od początku jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej.
Podkomisarz Robert Świerszcz, na co dzień funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, rywalizował w kategorii wagowej 66 kilogramów. W walce finałowej okazał się lepszy od Marcina Kunysza ze Służby Więziennej.
To była trudna walka. Nie bardzo dało się szarżować, bo rywal był bardzo silny. Każde odwrócenie się do niego plecami groziło wyniesieniem. Dwa razy już byłem w górze, ale wybroniłem się. Dobrze, że nie dałem się „związać” w uchwycie. Zwyciężyłem po akcji punktowanej, gdzie rzuciłem przeciwnika na yuko – przyznał po zawodach nasz złoty medalista.
W klasyfikacji drużynowej, Komenda Wojewódzka Policji z Lublina, którą reprezentował Robert Świerszcz, w gronie czternastu ekip zajęła wysoką czwartą pozycję. Najlepszymi okazali się reprezentanci KWP Katowice.
JacK
foto: archiwum Roberta Świerszcza

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button