AKTUALNOŚCI

JUBILEUSZOWE WIZYTY KRWIODAWCÓW Z "PZL-ŚWIDNIK" S.A.

 
IMG_2474Blisko 18 tysięcy litrów krwi udało się pozyskać krwiodawcom z Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A., przez 42 lata działalności. Bez tego daru niemożliwe byłoby przeprowadzenie dziesiątek tysięcy zabiegów operacyjnych, ratujących życie. Przez ponad 40 lat udało się także nawiązać kontakty z klubami HDK nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech i na Słowacji.
Takie kontakty to szansa na poznanie nowych środowisk i kultur, jak również wymiana doświadczeń i wypracowywanie nowych form działalności krwiodawstwa. – Nasz klub prowadzi współpracę z ponad 60 klubami w Polsce, Bartośovce na Słowacji i Grupą FRATRES Bozzano w Toskanii. Corocznie uczestniczymy w uroczystościach jubileuszowych zarówno w kraju, jak i poza granicami. W tym roku obecni byliśmy u krwiodawców z Konina, Szczytnej, w Stroniu Śląskim, Bełchatowie. W dniach 17-22 września byliśmy gośćmi na jubileuszu 45- lecia Grupy FRATRES Bozzano we Włoszech.- mówi prezes Klubu HDK-PCK im.bł.ks. Jerzego Popiełuszki, Andrzej Słotwiński.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podczas podróży krwiodawcy ze Świdnika zwiedzili alpejski miejscowości, jak również spróbowali lokalnej kuchni. Wraz z mieszkańcami Bozzano uczestniczyli w marszu pokoju i solidarności z krajami, gdzie toczą się konflikty oraz przeciwko rasizmowi, a także w obchodach jubileuszowych, na których jubilatom wręczono upominki i prezenty od
” PZl-Świdnik „, Powiatu Świdnickiego, Miasta Świdnika oraz klubu i RCKiK w Lublinie. Burmistrza Franco Mungai i klub z Bozzano został odznaczony medalem” Zasłużony dla Klubu HDK-PCK ” PZL-Świdnik” S.A.
 
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button