SPORT

MEMORIAŁ DAŁ NADZIEJE NA LEPSZE JUTRO

W miniony piątek i sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku obył się XI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. Zgodnie z przewidywaniami zwycięzcami zostali siatkarze TSV Mansard Trans-Gaz Travel z Sanoka, aktualnie zdecydowanego lidera II-ligowej grupy VI. Drużyna, w której zaprezentował się były zawodnik Avii Tomasz Józefacki wygrała wszystkie swoje mecze. Jednak kibice żółto-niebieskich obserwowali memoriałowe zmagania pod siatką przez pryzmat swojego zespołu. Komentarze były jednoznaczne. Podopieczni trenera Piotra Maja już wkrótce powinni zacząć inkasować ligowe punkty!
memoriał
Spotkanie po latach. Od lewej: Maksymilian Chadała, Tomasz Józefacki i trener Krzysztof Lemieszek.
Świdniczanie co prawda ulegli w trzech setach faworyzowanej ekipie TSV, ale nie było już widać przepaści jaka jeszcze miesiąc temu dzieliła oba zespoły podczas ligowej potyczki w Sanoku. W drugim meczu podopieczni trenera Maja co prawda po tie-breaku, ale „ograli” Huragan z Międzyrzeca Podlaskiego 3:2! Ta wygrana powinna dać im więcej pewności siebie także w spotkaniach ligowych. Natomiast przeciwko drużynie LKPS Pszczółka nasi siatkarze wyszli mocno zmotywowani. Wiadomo – mecz derbowy. Po zaciętej i wyrównanej walce, szczególnie w drugiej i trzeciej partii toczonej w końcówkach na przewagi, świdniczanie ulegli drużynie trenera Sławomira Czarneckiego 0:3. Gdyby wygrali za 3 punkty zajęli drugą lokatę w memoriale.
W zespole Avii zaprezentował się Michał Jaskulski, który podpisał już kontrakt z naszym klubem. Doświadczony środkowy ma już na swoim koncie występy w żółto-niebieskich barwach. Było to w I-ligowym sezonie 2009/2010. Potem występował między innymi w Czarnych Radom i Caro Rzeczyca.
Szerzej o memoriale: opisy poszczególnych spotkań, wyniki, składy zespołów oraz komentarze na http://www.lubsport.pl/aktualnosci/sanok-najmocniejszy-podsumowanie-xi-memorialu-swidniku/
W najbliższą sobotę 7 listopada o godz. 18 ASPS Avia w walce o II-ligowe punkty będzie podejmować Wisłok Strzyżów.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button