SPORT

ŚWIDNICKA SZKOŁA PŁYWANIA Z SUKCESAMI

Okazuje się świdnickie pływanie w tej chwili to nie tylko Avia. Swoje pierwsze sukcesy odnoszą także zawodnicy reprezentujący Świdnicką Szkołę Pływania. Młodzi świdniczanie z dobrej strony pokazali się podczas piątej rundy zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Były to pierwsze oficjalne zawody na nowym basenie Aqua Lublin. Świdnicką Szkołę Pływania reprezentowało sześciu zawodników. Były to dla nich pierwsze zawody po przerwie wakacyjnej.
pływanie Haras
Na zdjęciu ekipa Świdnickiej Szkoły Pływania. Rząd z przodu (od lewej): Michał Piekaruś (pierwsze punktowane miejsce w historii), Szymon Bożek (najmłodszy zawodnik zawodów – rocznik 2009, startujący w kategorii 2007, był to jego pierwszy start w życiu). Rząd z tyłu (od lewej): Krzysztof Michałek, Krzysztof Bożek (brat Szymona), Dominik Stacharski, Maks Kapuśniak – srebrny medalista (przegrał o 2 setne sekundy) i po V rundach prowadzi w klasyfikacji generalnej (na dwie rundy przed końcem). Trener: Michał Harasymow.
Pełne informacje o zawodach można znaleźć na http://megatiming.pl/zawody/laur-lubelskiego-koziolka-2015-v-runda
* * *
Zawodnicy Świdnickiej Szkoły Pływania uczestniczyli także w piątej rundzie zawodów pod nazwą „Szuwarek” w Krasnymstawie. Udział wzięło siedmioro zawodników: Emilia Adamek, Szymon Bożek, Michał Piekaruś, Maks Kapuśniak, Krzysztof Michałek, Krzysztof Bożek i Dominik Stacharski.
Najlepszy wynik osiągnął Maks Kapuśniak. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym zajął drugie miejsce. Był to pierwszy start tego zawodnika na takim dystansie. Szymon Bożek zaliczył swój pierwszy start w historii na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i uplasował się na wysokim czwartym miejscu. Na 25 metrów stylem grzbietowym zajął siódme miejsce w kategorii z rok starszymi zawodnikami (drugi jego start w zawodach). Emilia Adamek na 25 metrów stylem grzbietowym była piąta, a na 25 metrów stylem dowolnym zajęła szóste miejsce. Michał Piekaruś był piąty na 50 metrów stylem dowolny i szósty na takim samym dystansie, ale w stylu grzbietowym.
Pełne informacje o zawodach można znaleźć na: http://megatiming.pl/zawody/liga-plywacka-szuwarek-v-runda-0
Trzeba zauważyć, że są to bardzo młodzi zawodnicy startujący czasami z rok lub dwa lata starszymi zawodnikami. Jest w nich ogromny potencjał, a Maks Kapuśniak jest w tym momencie w trójce najlepszych zawodników w województwie Lubelskim. Kolejną i chyba najważniejszą sprawą jest to, iż spotykamy się na treningach dwa lub trzy razy w tygodniu po 45 minut. Zawodnicy z innych klubów trenują nawet po pięć razy w tygodniu po półtorej godziny. Jest to ogromna różnica, ale i tak nasi zawodnicy są w czołówce wojewódzkiej – powiedział trener Świdnickiej Szkoły Pływania Michał Harasymow.
JacK
foto: archiwum Świdnickiej Szkoły Pływania

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button