SPORT

AVIA POKAZAŁA JAK SIĘ GRA DO KOŃCA!!!

O tym, że gra się i to dosłownie do końcowego gwizdka sędziego w historii piłki nożnej przekonał się już niejeden zespół. Wczoraj bardzo boleśnie doświadczyli tego futboliści KS Lublin. Prowadząc w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego z III-ligową Avią, dali sobie wbić wyrównującą bramkę już w doliczonym czasie gry. W dogrywce świdnicka młodzież była już zdecydowanie górą zdobywając jeszcze dwa gole. Zaraz po meczu na portalach społecznościowych rozpoczęły się dywagacje z cyklu „co by było gdyby”…
xxxxx
Na facebookowym profilu KS Lublin znalazł się post, w którego treści czytamy, cyt. „Już wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, lecz z wiadomych tylko sobie powodów sędzia przedłużył mecz o 4 min (a nie było jakiś większych przerw w meczu). Tak na marginesie to poziom sędziowania (nie tylko dziś) pozostawia wiele do życzenia…”
Z taką opinią nie zgodził się były sędzia i obserwator z ramienia LZPN – Jerzy Kaczor, który dodał komentarz pod postem, cyt. „Jednak biorę w obronę sędziego. Było trochę zmian w drugiej połowie (każda to 30 s.). Adam (Piekutowski, przyp. red.) wolno wprowadzał piłkę do gry. No i kilka przerw-kontuzje. Gratulacje dla KS-u. Oglądałem wszystkie mecze. Młodzież niech się uczy. Ta drużyna zebrana 10 lat temu grała by z powodzeniem w ekstraklasie”.
Pełną relację z meczu można znaleźć na
http://www.lubsport.pl/aktualnosci/ks-lublin-o-krok-sprawienia-sensacji-avia-ostatecznie-dala-rade/
Relacja filmowa, w tym strzelone bramki, także w Magazynie Sport Flesz na TVP 3 Lublin pod linkiem http://lublin.tvp.pl/22498255/4-listopada-2015
W drugiej parze półfinałowej Motor Lublin zagra wiosną przyszłego roku z Lublinianką.
KS LUBLIN – GPTS AVIA ŚWIDNIK 1:3 (1:0, 1:1)
Bramki: Paweł Bugała (44′) – Patryk Grzegorczyk (90+1′), Krystian Joć (105′), Wojciech Białek (110′).
KS Lublin: Adam Piekutowski, Piotr Jaroszyński, Konrad Zieliński, Mirosław Zagrodniczek, Grzegorz Bronowicki, Maciej Kleszcz, Rafał Wiącek, Mirosław Budka (85′ Paweł Machnikowski), Paweł Bugała (75′ Rafał Wej), Mariusz Sawa (70′ Piotr Bielak), Borys Kaczmarski.
Avia Świdnik: Patryk Jaroszek, Konrad Podstawka, Robert Kazubski, Michał Maciejewski (46′ Patryk Grzegorczyk), Kamil Starok (46′ Jakub Szymala), Wiktor Bogusz (46′ Patryk Dobrowolski), Mateusz Wołos (46′ Adam Nowak), Sebastian Orzędowski (46′ Kamil Oziemczuk), Krystian Joć, Oleg Rovbel (46′ Marcin Byszewski), Wojciech Białek.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button