SPORT

BRAMKARZE KLUCZEM DO WYGRANEJ AVII

W ramach dziewiątej kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych kolejnym przeciwnikiem Avii Świdnik był lubelski BKS III. Gospodarze spodziewali się bardzo ciężkiego meczu i tak też było. Drużyna gości pokazała się z bardzo mocnej strony, walcząc o każdą piłkę. Kluczem do wygranej świdniczan okazała się bardzo dobra postawa obu bramkarzy.
sawicki
Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Skutkowało to wieloma niecelnymi podaniami. Walka toczyła się głównie w środku pola. Jednak po kilkunastu minutach Avia zaczęła przeważać i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. W 12 minucie meczu piłka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska trafiła do Jakuba Wierzbickiego. Ten będąc już w polu karnym oddał strzał i umieścił ją w bramce. Kolejne minuty przyniosły ciekawe akcje obu drużynom, ale do siatki po raz drugi trafili świdniczanie. W 28 minucie przed polem karnym sfaulowany został jeden z zawodników Avii. Sędzia odgwizdał rzut wolny. Jego wykonawcą był Krzysztof Sidor, który oddał znakomity strzał podwyższając w ten sposób prowadzenie swojego zespołu. Druga połowa, podobnie jak pierwsza, polegała na wymianie akcji z obu stron. Każda miała szanse na zdobycie gola. Jednak ostatnie 10 minut meczu zdominowali lublinianie, którzy mieli przede wszystkim kilka rzutów rożnych kończonych celnymi strzałami. Trzeba przyznać, że doskonale w bramce Avii spisywali się obaj bramkarze. Zarówno Oskar Szabała jak i Krystian Andrzejak obronili groźne strzały gości i zachowali czyste konto.
Pod koniec drugiej połowy my też mieliśmy swoje sytuacje, ale nie udało nam się podwyższyć wyniku. Cała drużyna zagrała dobre zawody i zasługuje na brawa. Na dużą pochwałę zasługuje Wiktor Marek, który był tego dnia nie do zatrzymania i zagrał jak do tej pory jedno z najlepszych spotkań – przyznał trener świdniczan Dariusz Sawicki.
GPTS AVIA ŚWIDNIK – BKS III LUBLIN 2:0 (2:0)
Bramki: Jakub Wierzbicki (12′), Krzysztof Sidor (28′).
Avia: Oskar Szabała, Paweł Szydło, Mikołaj Stasiak, Wiktor Marek, Krystian Andrzejak, Wiktor Lenard, Miłosz Kowalski, Patryk Kowalski, Alan Rodak, Bartłomiej Donda, Krzysztof Sidor, Filip Fludra, Emilia Świderska, Jakub Wierzbicki, Piotr Wolski, Marek Stojański, Kacper Majkut i Filip Barański.
JacK
foto: www.avia2005.futbolowo.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button