DEBIUT MAGDY JAK MARZENIE!!!

W zaległym meczu III-ligowe piłkarki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk odniosły pewne zwycięstwo 7:1 nad Iskrą Krzemień. Dzięki tej wygranej podopieczne trenera Dariusza Kosika rundę jesienną sezonu 2015/2016 zakończyły na pozycji lidera swojej grupy południowej. W sobotnim spotkaniu udany debiut w naszej drużynie zaliczyła Magda Zwolak, która rozegrała drugą część meczu zdobywając w niej dwa gole!
DSC_3100
Przed wejściem na boisko Magda Zwolak słuchała ostatnich wskazówek trenera Dariusza Kosika.
Gospodynie miały tego dnia znacznie ułatwione zadanie bowiem Iskra cały mecz rozegrała w dziesięcioosobowym składzie. Po pierwszym kwadransie gry było już 2:0 dla Wierzchowisk, a na listę strzelczyń wpisały się: Weronika Fabian i kapitan zespołu Paulina Goś. Kolejne składne akcje miejscowych do przerwy przyniosły im jeszcze dwa gole. W 30 minucie piłka na szóstym metrze od bramki trafiła pod nogi Fabian, a ta nie zwykła marnować takich okazji. Wynik w ostatniej akcji przed zejściem na przerwę na 4:0 ustaliła Natalia Szczygieł, która otrzymała prostopadłe podanie od Anny Siczek i będąc sam na sam z bramkarką Iskry nie dała jej szans obrony.
logo LKS Wierzchowiska
W przerwie meczu trener Dariusz Kosik dokonał aż czterech zmian dając pograć rezerwowym. W barwach Wierzchowisk pojawiła się świdniczanka Magda Zwolak. Jej debiut wydał jak marzenie. W 47 minucie po akcji Majki Dąbrowskiej prawą stroną boiska, wspomniana Zwolak co prawda na raty, pierwszym strzałem trafiając w słupek, ale w końcu dobiła futbolówkę do siatki rywalek. 58 minuta, po błędzie defensywy Wierzchowisk, przyniosła przyjezdnym sytuację sam na sam z Aleksandrą Mańko i chwilę potem honorową bramkę. Kolejne minuty mogły dać naszym futbolistkom kolejne trzy gole. Blisko szczęścia były kolejno: Zwolak, która strzeliła z pięciu metrów obok słupka, Dąbrowska po akcji i podaniu Siczek oraz ta ostatnia popisując się ładnym uderzeniem z około 15 metrów, po którym bramkarka Iskry z największym trudem sparowała piłkę na rzut rożny. W 75 minucie swoje drugie trafienie tego dnia zaliczyła Zwolak. Z dośrodkowaniem Szczygieł z kornera minęła się golkiperka z Krzemienia, a nasza debiutantka bez problemów z kilku metrów skierowała futbolówkę do pustej już w tym momencie bramki. Rezultat potyczki ustaliła Fabian, która w ten sposób skompletowała swojego hat-tricka. Otrzymała prostopadłe podanie z głębi pola i będąc sam na sam z bramkarką, z zimną krwią, uderzyła górą obok niej do siatki.
Już niebawem na naszym portalu przedstawimy podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu dziewcząt LKS Wierzchowiska.
TABELA_III_LIGA
LKS WIERZCHOWISKA – KS ISKRA KRZEMIEŃ 7:1 (4:0)
Bramki: Weronika Fabian 3 (10′, 30′, 80′), Magda Zwolak 2 (47′, 75′), Paulina Goś (15′), Natalia Szczygieł (40′).
LKS Wierzchowiska: Aleksandra Mańko, Dominika Kamińska (48′ Katarzyna Zaborek), Natalia Pielecha, Natalia Flis (41′ Maja Dąbrowska), Agata Kubajka (41′ Marlena Kołtun), Paulina Goś (48′ Amanda Wasilewska), Anna Siczek, Weronika Fabian, Natalia Szczygieł, Sylwia Pawlak (41′ Magda Zwolak), Sylwia Siennicka (41′ Teresa Skupińska).