TRUDNA PRZEPRAWA III-LIGOWCÓW AVII

Dziś o godz. 12 na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Świdniku III-ligowi piłkarze GPTS Avia Świdnik rozegrają mecz awansem z rundy rewanżowej bieżącego sezonu. Podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego czeka trudna przeprawa, ponieważ ich przeciwnikiem będzie wicelider tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej – Stal Rzeszów. Mecz jako sędzia główny poprowadzi Jakub Pych z Dębicy.
logo Avia
Zakładowy Klub Sportowy Stal Rzeszów został założony w 1944 roku. Barwy klubowe to biało-niebieskie. Od lipca 2012 roku drużyna funkcjonuje jako Stal Rzeszów Spółka Akcyjna. Prezesem zarządu spółki jest Pan Jacek Szczepaniak, a trenerem III-ligowego zespołu Pan Marcin Wołowiec. Największymi sukcesami w historii tego klubu były: zajęcie 7 miejsca w I lidze w sezonie 1965/66 oraz zdobycie Pucharu Polski w sezonie 1974/75.
W szesnastu meczach bieżącego sezonu piłkarze Stali zanotowali: 10 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki. W poprzedniej ligowej kolejce na wyjeździe rozgromili drużynę Orła Przeworsk aż 4:0. Brami zdobywali: Łukasz Szczoczarz w 33, Sławomir Szeliga w 40, Sebastian Brocki w 71 i Patryk Zieliński w 90 minucie gry. Drużyna trenera Wołowca z dorobkiem 34 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 36:16 plasuje się na pozycji wicelidera tabeli ustępując prowadzącemu Motorowi jedynie przegraną w bezpośrednim meczu na Arenie Lublin 0:1.
Drużyna Avii w dotychczasowych meczach odniosła 7 zwycięstw, zanotowała 2 remisy i 7 porażek. Jak pamiętamy w poprzedniej ligowej kolejce świdniczanie ulegli w u siebie drużynie JKS Jarosław 0:1 tracąc jedyną bramkę w 74 minucie gry po strzale Sebastiana Dziedzica. Żółto-niebiescy z dorobkiem 23 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 28:22 zajmują aktualnie jedenastą pozycję w tabeli.
W ramach XVIII kolejki odbędzie się dziś komplet dziewięciu spotkań, a w nich zagrają: