AKTUALNOŚCI

POŻARY DZIAŁKOWYCH ALTAN

Minione dni, to pracowity czas dla strażaków powiatu świdnickiego, którzy interweniowali kilkukrotnie, chociażby do pożarów działkowych altanek. Oto przegląd ważniejszych akcji.
 
W dniu 15 listopada, w godzinach nocnych 5 zastępów JRG w Świdniku i 2 zastępy OSP w Trzeszkowicach brało udział w gaszeniu pożaru garażu. Garaż przylegał bezpośrednio do budynku mieszkalnego. Spaleniu uległ dach i wyposażenie garażu, budynek mieszkalny uszkodzony został w nieznacznym stopniu. Działania trwały 2,5 godziny.
IF
 
Kolejne zdarzenie miało miejsce 17 listopada, w godzinach nocnych 2 zastępy JRG w Świdniku brały udział w likwidacji skutków dachowania samochodu dostawczego w Wierzchowiskach. Pojazd uległ wypadkowi wskutek reakcji kierującego na przebiegającą przez jezdnię sarnę. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielił obecny na miejscu zdarzenia ZRM.
IF
Dwie altanki działkowe spalone i 1 uszkodzona- to efekt podpaleń w dniu 12 listopada. Kolejna spalona altanka w dniu 17 listopada, to również rezultat podpalenia. W ostatnich dniach strażacy z JRG w Świdniku zmagali się z pożarami na terenie ogródków działkowych. Pomocni, jak zawsze, w trakcie tych działań byli druhowie z OSP w Minkowicach i OSP w Trzeszkowicach.
altanki
zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski, mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz, asp. sztab. Konrad Wójcik, tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko. Wszystkie aktualności, min. te informacje znajdziecie Państwo na stronie świdnickiej straży pożarnej.
http://www.straz.swidnik.pl/index.html?akcja=art&id=11030108

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button