AKTUALNOŚCI

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

imagesJutro w całej Polsce obchodzone będzie święto wszystkich pracowników służb społecznych. Już dziś świętować je będą pracownicy socjalni z terenu powiatu świdnickiego.
Obchody tego święta mają w Polsce wieloletnią tradycję.
Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 r., w którym uczestniczył m.in Jacek Kuroń oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Zadecydowano wtedy, że pomoc społeczna zostanie odłączona od resortu zdrowia, a w gminach powstaną ośrodki zajmujące się taką działalnością.
Dziś na obchody tego dnia składają się spotkania z przedstawicielami władz lokalnych, w trakcie których pracownicy socjalni oraz inni pracownicy pomocy społecznej otrzymują nagrody i wyróżnienia.
Nie inaczej będzie w naszym regionie. Już dziś w restauracji „ Lachówka” w Świdniku odbędzie się uroczystość, zorganizowana przez starostę powiatu świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z dyrektorem Jackiem Jaworskim na czele.
Starosta jako wieloletni kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Piaskach, doskonale zna realia pracy w pomocy społecznej.
-Zawód pracownika socjalnego wymaga umiejętności zdystansowania się do problemów i trudnych sytuacji, z jakimi ma się na co dzień do czynienia, co często nie jest łatwe, lecz przede wszystkim do tej pracy nadaje się tylko ktoś kto kocha nieść pomoc drugiej osobie. – twierdzi Kołodziejczyk.
Dlatego na dzisiejszym spotkaniu dyrektorzy i kierownicy oraz pracownicy instytucji pomocy społecznej z terenu powiatu świdnickiego zostaną wyróżnieni za swoją pracę listami gratulacyjnymi z rąk starosty oraz członka Zarządu Powiatu ds. Zdrowia i Spraw Społecznych Leszka Czechowskiego.
Po części oficjalnej, wieczór swoim występem uświetni zespół „ Zieloni”, a potem na wszystkich gości czekać ma uroczysta kolacja.
Już dziś redakcja LSW24 składa serdeczne życzenia wszystkim pracownikom socjalnym.
 
D.C.
 
 
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button