AKTUALNOŚCIEDUKACJA

SZKOŁA Z EUROPĄ W TLE

DSC_4273Dziś w Zespole Szkół w Piaskach odbyła się konferencja pn. „Szkoła z Europą w tle – jak realizować projekty w programie Erasmus+”.
Struktura ta jest programem Unii Europejskiej na rzecz kształcenia i szkolenia młodzieży. Program wspiera międzynarodową współpracę szkół, umożliwia wyjazdy uczniów i studentów za granicę na praktykę oraz promuje mobilność pracowników uczelni i szkół, stwarzając liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi.
Na zaproszenie dyrektora szkoły Waldemara Szałka przybyli dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych z terenu powiatu, burmistrz Piask Michał Cholewa, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk i wicestarosta Waldemar Białowąs.
Koordynator i uczestnicy projektu przedstawili prezentację dobrych praktyk we wdrażaniu środków europejskich, szczególnie w zakresie wyjazdów zagranicznych oraz korzyści dla instytucji realizujących projekty w ramach programu Erasmus+.
Piasecka placówka od lat z sukcesami aplikuje o środki zewnętrzne i realizuje wiele interesujących projektów.
Podczas konferencji uroczyście podsumował zakończenie jednego z takich projektów starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk. Było to przedsięwzięcie pn.„Praktycznie zakręceni”, w którym dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Piaskach odbyło czterotygodniowe praktyki zawodowe w zakładach motoryzacyjnych w Niemczech. Pierwsza grupa wyjechała w maju, a druga we wrześniu tego roku. Wszyscy uczestnicy praktyk otrzymali okolicznościowe wyróżnienia.
Dyrektor Szałek oprowadził także gości po miejscach, gdzie młodzież odbywa praktyki. Można było zobaczyć m.in. pracownię mechaniki samochodowej, fryzjerską i kosmetyczną.
Zebrani goście mieli też okazję uczestniczyć w szkoleniu na temat pozyskiwania środków europejskich w ramach „Erasmusa”, które poprowadził przedstawiciel Regionalnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu.

 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button