SPORT

DZIŚ O GODZ. 18: „WOJNA” POD SIATKĄ NA KROCHMALNEJ!!!

Dzisiejsza derbowa potyczka siatkarzy ASPS Avia Świdnik z LKPS Pszczółka Lublin zapowiada się jako emocjonujące widowisko i uczta dla kibiców siatkówki. W ramach ostatniej kolejki pierwszej rundy II-ligowej grupy VI żółto-niebiescy o godz. 18 rozpoczną wyjazdowy bój w sali przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Siatkarze i kibice LKPS stawiają sprawę jasno przed meczem i mówią: „Witajcie w naszym kotle!!!”
tabela siatka
Przez wiele sezonów świdniczanie byli sztandarowym zespołem siatkarskiej Lubelszczyzny. Natomiast drużynom reprezentującym pod siatką stolicę województwa daleko było do II, a co dopiero I ligi. W tym sezonie, po spadku żółto-niebieskich na trzeci poziom rozgrywkowy, układ sił uległ zmianie. Po ośmiu kolejkach to lubelski zespół, prowadzony przez doskonale znanego w Świdniku trenera Sławomira Czarneckiego, plasuje się zdecydowanie wyżej w ligowej stawce niż budowany praktycznie od nowa zespół Avii. Nie znaczy to wcale, że świdniczanie stoją przed dzisiejszą potyczką na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Po dobrym meczu u siebie z wiceliderem tabeli, przegranym co prawda 2:3, Bartek Misztal i spółka zapowiadają walkę o derbową wygraną w Lublinie.
Derby mają swój smaczek i wywołują spore zainteresowanie wśród kibiców. Jeżeli moi zawodnicy zagrają na poziomie jaki zaprezentowali w ostatnim meczu z wiceliderem, to o wynik jestem spokojny – przyznał krótko szkoleniowiec Avii Piotr Maj.
Szerzej na temat dzisiejszego derbowego pojedynku Avii z Pszczółką można przeczytać na http://www.lubsport.pl/aktualnosci/derbowy-pojedynek-w-lublinie-huragan-jedzie-do-warszawy-gra-siatkarska-ii-liga/
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button