AKTUALNOŚCI

WYJŚCIE WPROST POD SAMOCHÓD?

Jpeg
Droga, która do tej pory była jednokierunkowa i mało uczęszczana, w tej chwili stała się ruchliwa i niebezpieczna. Chodzi o ul. Kościuszki, gdzie trwa budowa parkingu, a sąsiednia ul. Hotelowa jest zamknięta z powodu przebudowy.
Z relacji jednej z mieszkanek bloku nr 6, wychodząc z budynku wkracza się niemal wprost pod jadące samochody.
– Odkąd zaczęła się budowa ruch jest nasilony. Tutaj mieszkają dzieci. Nie ma żadnego zabezpieczenia i ostrzeżenia.Wybiegają z bloku i żaden kierowca nawet się nie rozejrzy i nie zwolni! – denerwuje się mieszkanka z ul. Kościuszki.
-O parking zabiegało wielu mieszkańców i większość jest zadowolona z takiego udogodnienia. Po zakończeniu inwestycji chcemy aby w tym niebezpiecznym miejscu został zamontowany próg zwalniający. Zbieramy podpisy i będziemy o to walczyć. – mówi Ireneusz Szutko, zarządca i administrator nieruchomości.
-Droga stała się oblegana od sierpnia tego roku, czyli od początku realizacji inwestycji związanych z budową parkingu i przebudową ul. Hotelowej. Prace mają być zakończone ok. 18 grudnia b.r.
-Nie dotarły do nas skargi, więc nie mamy w planach dodatkowych zabezpieczeń przy tej ulicy. Poczekajmy jeszcze te kilka tygodni, a sytuacja zmieni się po otwarciu ul. Hotelowej. Natężenie ruchu na pewno znacznie się zmniejszy. – zapewnia Grzegorz Pastusiak z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Świdniku.-
Budowa i remonty zawsze niosą czasowe niedogodności, które łatwiej znieść tylko z wizją zbliżających się lepszych warunków życia. Wygląda na to, że inwestora, inaczej niż mieszkańców, napawa optymizm, że w czasie tych utrudnień nie dojdzie do żadnego nieszczęścia.
 
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button