AKTUALNOŚCIEDUKACJA

I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 
Wczoraj, 1 grudnia 2015 w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Honorowy patronat nad imprezą sprawowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.
W skład jury weszli: Dariusz Tokarzewski (muzyk, kompozytor, członek zespołu VOX), Rafał Pydyś (nauczyciel śpiewu) i Anna Bożek (nauczyciel języka obcego). W imprezie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 w Świdniku, Zespołu Szkół w Mełgwi, Gimnazjum Publicznego w Trawnikach i Biskupicach, I LO, II LO, Zespołu Szkół nr 1 oraz Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.
– Bardzo się cieszymy, było wiele zgłoszeń młodzieży. To pierwszy taki koncert i z pewnością nie ostatni.- zapewniła dyrektor PCEZ Anna Goral, podczas powitania gości.
– Taki konkurs oznacza, że w murach tej szkoły odbywają się nie tylko zajęcia techniczne, ale znajduje się tu wielu humanistów i wielbicieli muzyki.- powiedział wicestarosta Waldemar Białowąs. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także członka zarządu powiatu, Jakuba Osiny.
A oto wyniki konkursu:
1 miejsce: Katarzyna Kusy (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku) z zespołem z Gimnazjum nr 3: Klaudia Witkowska, Zuzanna Jackowska, Karolina Czubak- opieka pani Magdalena Baran
2 miejsce: Diana Kasoro (I LO)-opieka pani Anna Jasińska (internat PCEZ)
Natalia Krysa (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku)-opieka pani Anna Maliszewska
3 miejsce: Kacper Marciniak (PCEZ)-opieka pani Agnieszka Szymańska
Agata Kulenta, Edyta Podlodowska, Maja Biała (I LO), Bartłomiej Klimek (Gimnazjum nr 1)-opieka pani Dorota Grymuza
Wyróżnienie:
Aleksandra Wieczerzak (Gimnazjum nr 3)-opieka pani Beata Adasik
Sylwia Zlot, Patrycja Reszka (II LO)- (opieka- pani Jadwiga Kopniak oraz pani Izabela Olech-Bąk)
Paulina Kosowska ( Gimnazjum nr 3)-opieka pani Bożena Zabiegły
– Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom. Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za dostarczenie nam niepowtarzalnych emocji. Cieszymy się, że młodzież powiatu świdnickiego ma swoje pasje i jest uzdolniona muzycznie. Dziękujemy muzykowi Dariuszowi Tokarzewskiemu za fachową ocenę warsztatu wokalnego uczestników, Rafałowi Pydyś za cenne wskazówki, a wicestaroście Powiatu Świdnickiego Waldemarowi Białowąsowi i członkowi zarządu, panu Jakubowi Osinie za przybycie.
Dziękujemy także naszym uczniom: Magdalenie Suszek, Jakubowi Jędrasik, Grzegorzowi Kusak, Bartoszowi Milczarek, Krzysztofowi Domańczykowi i Przemkowi Kloc za pomoc w organizacji konkursu. –podsumowała wydarzenie juror Anna Bożek. Organizatorem imprezy był Zespół Języków Obcych w składzie: Izabella Wojciechowska, Anna Bożek, Agnieszka Szymańska, Agnieszka Gazda i Anna Chazan.

(red.)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button