AKTUALNOŚCI

POWSTAJĄ WIATY ROWEROWE

DSC_4326Wczoraj przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Świdniku nad stojakami rowerowymi zamontowano zadaszenie. To pierwsza z pięciu wiat, jakie w najbliższym czasie ułatwią życie rowerzystom z regionu.
Starostwo Powiatowe w Świdniku we współpracy z organizacjami pozarządowymi, od kilku miesięcy stawia na ruch rowerowy i całą związaną z nim infrastrukturę. Stojaki na 10 rowerów stanęły już w okresie wakacji i od początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz zostaną zadaszone.
W ciągu najbliższych dwóch tygodni podobnych rozwiązań mają doczekać się: PCEZ, Zespół Szkół nr1 i LO nr 1 w Świdniku oraz Zespół Szkół w Piaskach.
-Namawiamy by w miarę możliwości przesiąść się z samochodu na rower na cały rok. Powstanie wiat z pewnością przyczyni się do zmiany przekonań, że rowerem jeździ się tylko w lecie i wiosną. Pod zadaszeniem jednoślad nie rdzewieje, siodełko jest suche i czyste, poza tym myślę, że już niedługo łatwiej będzie znaleźć miejsce parkingowe dla roweru niż dla samochodu. – przekonuje Małgorzata Pastusiak, rzecznik prasowa Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
Taka inwestycja dla jednej placówki to koszt średnio 6,500 zł.
Fundusze na wiaty rowerowe przyznano z budżetu Powiatu Świdnickiego.
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button