AKTUALNOŚCI

ZA POBICIE I KRADZIEŻ TRAFILI DO ARESZTU

Nawet 12 lat pozbawienia wolności za pobicie i kradzież grozi dwóm braciom, którzy nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Do zdarzenia doszło 19 listopada, w miejscowości Brzeziczki. Wobec 27 i 31-latka sąd zastosował wobec areszt tymczasowy.
 
– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyźni w wieku 27 i 31 lat, wykorzystując stan nietrzeźwości 32-letniego poszkodowanego oraz używając wobec niego przemocy zabrali mu dwa telefony komórkowe oraz portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów. Następnie pozostawiając go na miejscu zdarzenia oddalili się z łupami.- takie informacje podaje KPP w Świdniku.
Napadnięty mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała, lekarze nie stwierdzili bezpośredniego zagrożenia dla jego zdrowia i życia.
Zatrzymani bracia zostali przesłuchani na okoliczność zdarzenia. Żaden z nich nie przyznaje się do winy. Sąd Rejonowy w Świdniku pozytywnie przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji i wobec zatrzymanych mężczyzn o zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego  aresztu. Jak ustalili śledczy obaj mężczyźni byli wiele razy notowani za tego typu czyny.
Za dokonanie rozboju grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button