SPORT

UCZNIOWIE Z MEŁGWI NA FESTIWALU BIEGOWYM

Uczniowie Gimnazjum z Mełgwi reprezentowali swoją placówkę w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego. Reprezentanci powiatu świdnickiego znaleźli się w gronie 16 wytypowanych szkół z 14 województw. Założeniem festiwalu, który odbył się w Warszawie była edukacja poprzez sport.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Młodzież z Mełgwi zapoznała się z miejscami związanymi z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Miała możliwość sportowej rywalizacji w tych miejscach, jak np. na stadionie i w hali Akademii Wychowania Fizycznego. Uczniowie zwiedzili też Stadion Narodowy, Starówkę, Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II i Muzeum Sportu.
Uczniowie z Mełgwi brali udział w drużynowym teście Coopera o Puchar AWF, halowej sztafecie o Puchar PZLA (6 x 200 metrów), biegu Mila terenowa o Puchar PKO i w 27 Biegu Niepodległości 11.11.2015 roku – Mila Niepodległości. Za udział w zawodach otrzymali dyplomy, medale, Paszporty 100-lecia Niepodległości oraz okolicznościowe koszulki, a także plecaki. Patronat medialny nad festiwalem sprawowały: Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio, Telewizja Polska, a stroną finansującą całość przedsięwzięcia, w zasadniczej części, było Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Gimnazjum z Mełgwi reprezentowali: K. Serafin, D. Baran, D. Gajowiak, B. Białkowski, M. Komza, M. Kucharski, A. Dolecki, D. Dolecki. J. Kozak. D. Rydel, P. Burzak i Ł. Kloc. Opiekę nad uczniami sprawowali: Andrzej Mędzelewski i Jacek Wardęga.
JacK
foto: archiwum Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button