AKTUALNOŚCI

PŁACILI RACHUNKI, TERAZ MOGĄ ZOSTAĆ Z DŁUGIEM

Mieszkańcy Świdnika, którzy opłacają swoje rachunki w punkcie znajdującym się w Hali Targowej obawiają się, czy nie zostali oszukani. Pieniądze przeznaczone na zapłacenie rachunków, nie zawsze docierały do odbiorców. Teraz sprawą zajęła się policja.
– Otrzymaliśmy trzy zgłoszenia o tym, że mogło dojść do przywłaszczenia mienia. Mowa tu o kwocie około 500 zł. We wszystkich przypadkach chodziło o opłaty za energię elektryczną.- wyjaśnia Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP Świdnik.- W jednym przypadku zgłoszenie zostało wycofane albowiem pieniądze dotarły do odbiorcy. W tym momencie zabezpieczyliśmy komputer i dowody wpłaty, a właściciel punktu został przesłuchany.
Oszukanych może być więcej, szczególnie starszych osób, którzy często robili tam opłaty ze względu na dosyć niską prowizję. Obecnie punkt został zamknięty. Policja apeluje, by wszystkie osoby, które dokonały wpłat w tym punkcie sprawdziły, czy pieniądze dotarły do odbiorcy. Warto odczekać kilka dni, zanim zgłoszą się na policję.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button