SPORT

NASI MEDALIŚCI NA IGRZYSKACH STUDENTÓW

W Poznaniu rozegrano VI Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Akademicy rywalizowali na obiektach Politechniki Poznańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Igrzyska miały też sportowe akcenty w postaci medalistów z terenu Powiatu Świdnickiego.
hajkowski
Przemysław Hajkowski, piłkarz Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk wraz z drużyną Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina zdobył srebrny medal turnieju futsalowego. Dodatkowo Przemek został wybrany najlepszych bramkarzem tych zawodów.
Przemysław Lis, na co dzień zawodnik Klubu Pływackiego Avia Świdnik i student Politechniki Lubelskiej, zdobył dwa brązowe medale, na 50 metrów stylem dowolnym (czas: 24;47) i 50 metrów stylem grzbietowym (czas: 28;47).
W ramach Igrzysk studenci i studentki rywalizowali aż w 13 dyscyplinach – koszykówce, piłce siatkowej, biegach przełajowych, pływaniu, ergometrze oraz tenisie stołowym – wszystko dla kobiet i mężczyzn, a dodatkowo rozegrano zawody w futsalu mężczyzn. Warto dodać, że w tegorocznych rozgrywkach Pierwszych Roczników wzięło udział ponad 500 osób spoza województwa Wielkopolskiego jak i blisko 100 uczestników gospodarzy. Poznań gościł studentów z 64 uczelni z całej Polski i 7 środowisk akademickich: Katowic, Warszawy, Lublina, Krakowa, Łodzi, Wrocławia oraz Gdańska. To rekordowa liczba studentów jaka stanęła do rywalizacji.
Jack
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button