AKTUALNOŚCISPORT

FUTBOLOWA AVIA WIOSNĄ BEZ BIAŁKA i BYSZEWSKIEGO???

Piłkarze Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik udali się na urlopy. Do treningów przed rundą wiosenną powrócą we wtorek 12 stycznia. Czy podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego stawią się na pierwszych zajęciach w komplecie? Wiele wskazuje na to, że w drużynie może zabraknąć Marcina Byszewskiego i Wojciecha Białka. Byłaby to spora strata, bowiem jesienią obaj byli wiodącymi postaciami żółto-niebieskich.
avia
Marcinem Byszewskim bardzo poważnie interesuje się ósmy zespół II ligi czyli Stal Stalowa Wola. Popularny „Bysio”, na mocy zapisu w obowiązującej umowie z naszym klubem, ma możliwość odejścia już zimą i wszystko wskazuje na to, że może się tak stać. Byszewski był już na testach w Stalowej Woli, na których wypadł bardzo pomyślnie. Wydaje się, że do uzgodnienia pozostaje jedynie kwestia warunków umowy skrajnego pomocnika z nowym pracodawcą.
Bardziej enigmatyczna wydaje się być sytuacja z Wojciechem Białkiem. Najlepszy strzelec jesieni na boiskach grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi ma na swoim koncie aż 19 goli z 35 strzelonych przez Avię. Ten fakt spowodował, że 33-letnim już dziś snajperem zaczęły się interesować kluby z wyższych lig. Na giełdzie transferowej mówi się o ekipach z II, a nawet I ligi. Na razie żadna oficjalna informacja do klubu z ul. Sportowej nie wpłynęła. To wcale nie oznacza, że w najbliższych dniach może się to nie zmienić. Jedno jest pewne, że gdyby miało zabraknąć Białka w składzie Avii, to przy odejściu takiego zawodnika jak Byszewski, wiosną znacznie zmaleje ofensywny potencjał żółto-niebieskich.
PLAN GIER SPARINGOWYCH PIŁKARZY AVII ŚWIDNIK
23 stycznia – Lublinianka Lublin (III liga)
30 stycznia – Stal Poniatowa (klasa okręgowa)
3 lutego – Tomasovia Tomaszów Lubelski (III liga)
6 lutego – Lewart Lubartów (III liga)
10 lutego – Hetman Żółkiewka (IV liga)
17 lutego – Wisła Puławy (II liga)
20 lutego – Chełmianka Chełm (III liga)
24 lutego – Granica Dorohusk (IV liga)
27 lutego – Orlęta Radzyń Podlaski (III liga)
5 marca – Victoria Żmudź (IV liga)
Pierwszy mecz o ligowe punkty w 2016 roku Avia rozegra 19 lub 20 marca u siebie z Hetmanem Zamość.
JacK

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button