AKTUALNOŚCISPORT

AVIA NA PODIUM OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU!

W miejscowości Nadrzecze koło Biłgoraja przez trzy dni odbywał się silnie obsadzony, Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla drużyn z rocznika 2005. W rywalizacji wziął udział zespół Avii Świdnik prowadzony przez trenera Dariusza Sawickiego. Nasi mali futboliści zanotowali spory sukces zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowe medale!
Avia Nadrzecze
Do turnieju oprócz żółto-niebieskich przystąpiły takie ekipy jak: Gwardia Warszawa, Drukarz Warszawa, Semp Ursynów, Milan Milanówek, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Akademia Piłkarska Stalowa Wola czy SMS Łódź.
Organizator postarał się o mocną obsadę turnieju i dzięki temu było wiele emocjonujących pojedynków. Turniej stał na wysokim poziomie, warunki do gry były idealne, przeciwnicy wymagający, a radość z gry na takim obiekcie nie do opisania. Jechaliśmy na ten turniej z wielką niewiadomą, ponieważ z ekip, które brały udział w zawodach przyszło nam się tylko zmierzyć z KSZO oraz Drukarzem. Reszta ekip była nam z gry nie znana. Motywacja zawodników do rywalizacji była imponująca, sam widok obiektu robił wrażenie, a nazwy drużyn przeciwnych jeszcze bardziej. Ekipy z Warszawy to ponoć jedne z najlepszych w stolicy, więc spotkania z nimi wywoływały u nas spore emocje – przyznał trener Dariusz Sawicki.
Czas jednego meczu wynosił 30 minut bez zmiany stron. Pierwszego dnia turnieju, czyli w ubiegły piątek, świdniczanie rozegrali jeden mecz gromiąc Drukarza Warszawa11:0. Bramki zdobyli: Wiktor Lenard 4, Bartłomiej Donda 2, Miłosz Kowalski, Piotr Wolski, Kacper Majkut, Filip Fludra i Jakub Wierzbicki. W sobotę Avia rozpoczęła turniejowe zmagania od wygranej 4:1 (Lenard 3, Krzysztof Sidor) z SMS Łódź. Potem były zwycięstwa 2:1 (Lenard 2) nad Sempem Warszawa, 2:0 (Lenard, Fludra) z Milanem Milanówek oraz remis 1:1 (Lenard) z AP Stalowa Wola. W niedzielę świdniczanie ulegli warszawskiej Gwardii 0:3 i zremisowali 1:1 (Lenard) z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
logo Avia
Turniej należał do jednych z najlepszych i najbardziej wymagających w jakim do tej pory wzięliśmy udział. Zdecydowanym faworytem była Gwardia Warszawa. Jak się okazało nie przegrała żadnego spotkania. Jest to najlepsza ekipa w Warszawie, której ustępuje nawet wielka Legia. Gwardia dwa tygodnie przed turniejem rozegrała mecz kontrolny z Legią 2005 pokonując ją 2:0. Nasza przegrana z nimi pokazała, że wcale nie odstajemy od najlepszych. W całym turnieju doznaliśmy tylko jednej porażki i to z murowanym faworytem. Wygrywaliśmy cztery spotkania, a dwa zakończyliśmy remisami. Jest to bardzo dobry wynik w ogólnopolskich zawodach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy zagrać w tak mocnym i fajnie zorganizowanym turnieju – dodał trener Sawicki.
Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Gwardia Warszawa
2. Semp Warszawa
3. Avia Świdnik
4. AP Stalowa Wola
5. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
6. Milan Milanówek
7. SMS Łódź
8. Drukarz Warszawa
Bardzo nie wiele zabrakło Avii do zajęcia drugiego miejsca. W ostatnim meczu z KSZO wygrana dawała świdniczanom właśnie drugą lokatę w turnieju. Prowadząc 1:0 do 27 minuty żółto-niebiescy mieli drugie miejsce na podium. Niestety rywale na trzy minuty przed końcem gry zdobyli bramkę na 1:1. Taki wynik zepchnął naszych futbolistów na trzecią lokatę.
Skład GPTS Avia 2005: Oskar Szabała, Franciszek Janczarek, Patryk Kowalski, Miłosz Kowalski (1 bramka), Wiktor Marek, Kamil Mazur, Filip Fludra (2 bramki), Kacper Majkut (1 bramka), Krzysztof Sidor (1 bramka), Bartłomiej Donda (2 bramki), Jakub Wierzbicki (1 bramka), Piotr Wolski (1 bramka) i Wiktor Lenard (12 bramek).
JacK
foto: www.facebook.com

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button