AKTUALNOŚCI

Ćwierćwiecze samorządności w Rybczewicach

18 grudnia w gminie Rybczewice miały miejsce obchody „25 –IMG_3329 lecia samorządu terytorialnego”.
W spotkaniu udział wzięli: radni, sołtysi bieżącej i poprzednich kadencji, obecni i byli pracownicy Urzędu Gminy oraz przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z Gminą Rybczewice.
Uroczystość otworzyła Pani Wójt – Elżbieta Masicz kierując kilka słów do przybyłych gości:
„Minęło ćwierć wieku od czasu reaktywowania samorządu terytorialnego, które z perspektywy czasu możemy uznać za jeden z największych sukcesów okresu transformacji…25 lat funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaowocowało wieloma pozytywnymi zmianami w całym kraju, także w gminie Rybczewice. Nie byłyby one możliwe bez zaangażowania ludzi, którzy zawodowo i społecznie pracują na rzecz naszej gminy.” Podsumowane zostały kadencje poprzedników pani Wójt, jak i jej pierwszy rok pracy, w czasie którego zostały zrealizowane:
Budowa i odsłonięcie pomnika powstańców styczniowych w Częstoborowicach, budowa 42 przydomowych oczyszczalni, budowa mostu w Stryjnie, budowa drogi asfaltowej w Wygnanowicach do DPS, budowa 100 instalacji solarnych. W imieniu Starosty Powiatu Świdnickiego głos zabrał Pan Leszek Czechowski, a Wójt Gminy Rybczewice wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lechem Miściurem wręczyli dyplomy uznania za zaangażowanie i pracę na rzecz rozwoju gminy na przestrzeni 25 lat.IMG_3346

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button