AKTUALNOŚCISPORT

SIATKARKI UKS REMIS ZNÓW NA PODIUM!

W Kraśniku rozegrano II Turniej o Mistrzostwo województwa lubelskiego młodziczek w piłce siatkowej – Turniej Nadziei Olimpijskich. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Remis działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku powtórzyła swój wynik z pierwszego turnieju rozegranego w październiku w Lublinie. Nasze siatkarki ponownie zajęły trzecią lokatę!
UKS Remis
W turnieju wzięło udział piętnaście drużyn z terenu województwa lubelskiego. Zespoły w drodze losowania podzielono na cztery grupy eliminacyjne. UKS Remis Świdnik w swojej grupie „B” pokonał po 2:0 TKS Tomasovię Tomaszów Lubelski i UKS Międzyrzecką Trójkę oraz uległ 0:2 drużynie lubelskiego TPS. Świdniczanki z drugiego miejsca w grupie awansowały do grupy drużyn walczących o miejsca 1-4.
W meczu półfinałowym UKS Remis trafił na silny zespół SKS Szóstka I Biała Podlaska i po zaciętej walce oraz nerwowym tie-breaku uległ rywalkom 1:2 (25:21, 12:25, 15:17). W drugiej parze półfinałowej TPS Lublin bez większych problemów uporał się z SKS Szóstka II Biała Podlaska 2:0 (25:7, 25:19). W meczu o trzecią lokatę w turnieju świdniczanki pokonały SKS Szóstka II 2:0 (25:16, 25:15). Finał należał do SKS Szóstka I, która zwyciężyła lubelski TPS 2:0 (25:15, 25:17).
Organizatorzy wybrali MVP Turnieju w trzech czołowych drużynach. Wyróżnienia otrzymały: Izabela Komoszyńska (SKS Szóstka I Biała Podlaska), Karolima Sioma (TPS Lublin) i Weronika Derczyk (UKS Remis Świdnik). Ponadto dodatkowo wyróżniono po jednej zawodniczce w poszczególnych zespołach. W UKS Remis otrzymała je Julia Parcheta.
Skład UKS Remis Świdnik: Zuzanna Witczak, Zuzanna Bielak, Joanna Gał, Wiktoria Szczepańska, Gabriela Szczepanowska, Weronika Derczyk, Adrianna Król, Karina Ząbek, Julia Parcheta, Magdalena Wesołowska, Daria Nowicka, Weronika Fidecka, Amelia Mańka i Nikola Kowalczyk. Trener: Renata Łapa, II trener: Anna Zarańska.
JacK
foto: archiwum UKS Remis Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button