AKTUALNOŚCI

POWIAT DLA ROWERÓW

12465808_10204088385408527_8566431194781718257_oPrzed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Zespołu Szkół w Świdniku rowerzyści mogą parkować bez względu na pogodę i obawy o bezpieczeństwo. Zakończono prace nad nowoczesną wiatą rowerową.
– Pod zadaszeniem jednoślad nie rdzewieje, siodełko jest suche i czyste. Stojaki, do których rower można przypiąć wyłącznie za koło powodować mogą uszkodzenia kół, co znacznie ułatwia pracę złodziejom, stąd rowerzyści nazywają je wyrwikółkami. Typ stojaków jaki tu zastosowano to konstrukcje, które umożliwiają bezpieczne przypięcie roweru za ramę i koło do stojaka jednym zabezpieczeniem.- przekonuje Małgorzata Pastusiak, rzecznik prasowa Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
40 stanowisk dla jednośladów przy Liceum i Z.S. w Świdniku to jedna z inwestycji, jakie od kilku tygodni ułatwiają życie rowerzystom z regionu.
Podobnych rozwiązań doczekały się: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół nr1, Zespół Szkół w Piaskach oraz Zespół Szkół w Trawnikach. 10 stanowisk na rowery cieszy cyklistów także przed budynkiem starostwa.
DSC_4334
– Trzeba zauważyć, że ta inwestycja to pierwsze takie rozwiązanie w województwie. – tłumaczy Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – W minionym roku powstała również pierwsza droga rowerowa, zbudowana z nawierzchni asfaltowej, spełniająca w pełni wymogi rowerzystów. Do skutku doszła także budowa pasów rowerowych, łączących centrum miasta z zakładem WSK i PCEZ. Jak wykazały badania, przez jeden dzień w tym obszarze skorzystało z nich aż 25 % rowerzystów. – wykazuje Białowąs.
Fundusze na stojaki i zadaszenia przyznano ze środków budżetu Powiatu Świdnickiego na Ochronę Środowiska w ramach Gospodarki Niskoemisyjnej.
Wygląda na to, że rok 2015 kończy się dla Powiatu sukcesem, jeśli chodzi o ruch rowerowy i związaną z nim infrastrukturę.
D.C.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button