AKTUALNOŚCI

BĄDŹ "BEZPIECZNYM MIESZKAŃCEM"

DSC_4935Rusza cykl spotkań z fachowcami z dziedziny bezpieczeństwa. Komenda Powiatowa Policji w Świdniku oraz Komisariat Policji w Piaskach
przy współpracy z Wójtem Gminy w Rybczewicach zapraszają mieszkańców
gm. Rybczewice na kurs „Bezpieczny Mieszkaniec”.
– Wszystkich chętnych, a szczególnie osoby starsze, które najczęściej padają ofiarą oszustów, zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 22 stycznia 2016r. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Gminy w Rybczewicach – mówi Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.
Tematyka kursu dotyczyć będzie zagadnień:

  • Pomoc przedmedyczna
  • Każdy konsument może paść ofiarą oszusta.
  • Przemoc domowa, uzależnienie m. in. od alkoholu, trudności wychowawcze
  • Jak się zachowywać by nie paść ofiarą złodzieja? Czy zapinanie torebki uchroni przed utratą portfela? Jak chronić swoje dane osobowe oraz co zrobić gdy otrzymamy pismo z wezwaniem do zapłaty rzekomej zaległości?
  • Bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo w domu i w szkole oraz bezpieczeństwo w sieci.

Policjanci mając na uwadze te i wiele innych codziennych zagadnień, chcąc uchronić mieszkańców pow. świdnickiego przed przykrymi zdarzeniami organizują cykl spotkań z fachowcami, m. in. z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, Psychologiem, specjalistą ds. samoobrony oraz specjalistą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na koniec każdy z uczestników otrzyma certyfikat i miano „Bezpiecznego Mieszkańca” ale przede wszystkim zdobędzie wiedzę jak uchronić się przed nieszczęściem.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button