AKTUALNOŚCIEDUKACJA

GIMNAZJALIŚCI POZNALI TAJNIKI DZIENNIKARSTWA

DSC_5897Dziś w I LO w Świdniku odbyła się VIII edycja imprezy edukacyjno-kulturalnej dla młodzieży gimnazjalnej „Ogólnoszkolny Dzień Kultury i Mediów”.
Podczas zeszłorocznych edycji poruszano takie tematy jak: „Media i wartości”, „Dziennikarz a celebryta”, „Rola mediów lokalnych”, „Etyka w mediach”, „Odejście od prawdy nie jest fałszem wprost, jest przyjęciem fałszu za prawdę” czy „Wokół przekazu medialnego”.
Tegoroczne hasło warsztatów to „Język mediów, język w mediach”.
W imprezie biorą udział pracownicy naukowi UMCS i KUL i lokalni dziennikarze.
Starostwo Powiatowe w Świdniku, organ prowadzący placówkę, reprezentował na dzisiejszym spotkaniu Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
– Wykłady gości ze świata mediów dotyczą takich tematów jak rola, funkcja i problemy współczesnego dziennikarstwa. Dodatkowo, młodzież z koła dziennikarskiego I LO poprowadziła warsztaty dla gimnazjalistów, którzy przybyli do nas z Mełgwi, Milejowa i Świdnika – informuje Dorota Jaśkowska, opiekun koła dziennikarskiego w I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku.
Licealne koło dziennikarskie działa od 2007 roku. Zdobyte doświadczenia i umiejętności wykorzystają w praktyce, redagując gazetę szkolną New Bronx Times.
Podczas imprezy dyrektor Stanisław Stefańczyk zachęcał przybyłych gimnazjalistów do nauki w tej właśnie szkole. Pochwalił się m.in. tym, że Liceum zajęło I miejsce w Powiecie Świdnickim oraz zdobyło Brązową Tarczę w województwie lubelskim w ramach Rankingu Perspektyw 2016.
Mówił też o stuprocentowej zdawalności na maturze czy współpracy z lubelskimi uczelniami, a także o różnorodności zajęć dodatkowych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button