AKTUALNOŚCISPORT

DZIENNIKARZE POKONALI SAMORZĄDOWCÓW

DSC_6419W minioną sobotę w piaseckim Zespole Szkół odbył się Trzeci Turniej o Puchar Fundacji Krok Do Marzeń. Drużyna dziennikarzy zmierzyła się z samorządowcami w piłce halowej. Grali dla Ewy Jabczyk, podopiecznej fundacji.
-Na razie wiadomo, że zebraliśmy na pewno 4 tys. zł, ale jeszcze wszystko liczymy – mówi Kamil Misztal, prezes Fundacji „Krok do Marzeń” – To wszystko na operację obu rąk Ewy. Od urodzenia cierpi ona na sztywność stawów. Od dziecka przeszła wiele operacji, głównie na nogi, co pozwala jej teraz w miarę sprawnie poruszać się o własnych siłach.
Koszt operacji jednej ręki to ok. 12 tys. zł. Potem dochodzi jeszcze rehabilitacja.
-Operacja zniwelować może efekty mojej choroby do minimum i pozwoliłaby mi na wykonywanie podstawowych czynności – wyjaśnia Ewa Jabczyk.
W sobotnim turnieju wzięło udział 16 drużyn, w tym jedna drużyna amp futbolu (piłka nożna dla osób po amputacjach kończyn).
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gminy Piaski, drugie TUZ Ubezpieczenia, a trzecie FC Sąsiedzi.
O godz. 18.30 swój mecz rozpoczęli samorządowcy kontra dziennikarze.
Było można zobaczyć jak w halówce radzili sobie przedstawiciele Starostwa Powiatowego, UM Piaski, UG Rybczewice i Mełgiew, a także dziennikarze z Kuriera Lubelskiego, Dziennika Wschodniego, Przeglądu Świdnickiego czy Nowego Tygodnia.
Wygrali dziennikarze wynikiem 3:2.
Tomasz Filipiuk z Głosu Świdnika strzelił dla dziennikarzy dwie bramki, Rafał Szyszka z Ole Magazyn jedną. Z drużyny samorządowców gole należały do wicestarosty Waldemara Białowąsa i Roberta Słowikowskiego pracownika urzędu gminy Rybczewice. Gra przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze, z zachowaniem zasady fair play.
– Warto się spocić na boisku dla tak szczytnej idei – mówił starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Przed meczami finałowymi odbyła się licytacja koszulek sportowych.
Do wylicytowania były m.in.
Koszulka meczowa TOMKA BRZYSKIEGO z meczu Ligi Europy
Koszulka meczowa GRZEGORZA BRONOWICKIEGO z czasów gry w Górniku Łęczna
Koszulka podpisem MARCINA GORTATA
Koszulka CCC Sprandi Polkowice
Monety na 60- lecie Motoru Lublin
Do wygrania był także tablet i 2 voutchery do restauracji hotelu Campanile. Sponsorami, którzy ufundowali nagrody są: Starostwo Powiatowe w Świdniku i hotel Cmpanile.
To dla mnie niespodzianka, że tylu ludzi chce mi pomóc. Pomaganie nie wymaga wielkiego wysiłku, a każdy może stać się super bohaterem – trafnie skomentowała inicjatywę Ewa Jabczyk.
Podczas zeszłorocznego Turnieju pieniądze zbierano dla 7-letniego Oskara, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe na zabieg fibrotomii i rehabilitację. Podczas meczu Chłopiec dzielnie kibicował wraz z mamą na trybunach. Zapowiadał, że sam szykuje się do gry w piłkę na wiosnę.
Podopiecznych fundacji można wspierać:
Fundacja „Krok do Marzeń”
Minkowice 173, 21-007 Mełgiew
NIP 7123279055
KRS 0000464302
NUMER KONTA 80 2490 0005 0000 4530 5823 0555

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button