AKTUALNOŚCI

URATOWANY PRZED ZAMARZNIĘCIEM

Telefon na Policję zapobiegł kolejnemu przypadkowi wychłodzenia osoby z powodu niskich temperatur. Niepokój przechodniów wzbudził widok starszego mężczyzny, który od dłuższej chwili siedział bez ruchu przed jednym ze sklepów w Świdniku.
Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny świdnickiej Policji powiadomiony został telefonicznie o starszym mężczyźnie siedzącym bez ruchu przed jednym ze sklepów. Policjanci, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce, zastali opartego o parapet szyby wystawowej 75-letniego mieszkańca Świdnika znajdującego się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, iż usiadł na chwilę, aby odpocząć. Z uwagi na panujący mróz, wiek mężczyzny i stan w jakim się znajdował, policjanci odwieźli go do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę żony.
W perspektywie kolejnych mroźnych dni Policja wciąż apeluje o wzmożoną czujność, która może przyczynić się do uratowania osób bezdomnych, starszych lub pod wpływem alkoholu, narażonych na zgon z powodu wychłodzenia. Jeden telefon w takiej sytuacji wystarczy aby zapobiec być może kolejnej tragedii.
 
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button