SPORT

KORTY TENISOWE CORAZ BLIŻEJ

Zarząd Powiatu Świdnickiego podjął działania mające na celu budowę przy PCEZ w Świdniku całorocznych kortów tenisowych. Dwa takie obiekty miałyby stanąć w miejscu dawnych, zniszczonych kortów do tenisa ziemnego, znajdujących się na terenie placówki. Służyć mają zarówno uczniom świdnickich szkół, jak też członkom kadry wojewódzkiej tenisa ziemnego.
– Mamy już gotowy projekt budowlany konsultowany ze środowiskiem sportowym – mówi Waldemar Białowąs. Inwestycje w szkolne obiekty sportowe przynoszą długofalowe efekty- podkreśla wicestarosta – wzbogacają bazę i ofertę edukacyjną placówek. Zwracają się w postaci sukcesów sportowych młodzieży, której stwarzamy warunki do profesjonalnego treningu. Przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Mając duże oczekiwania związane z tą inwestycją, kładziemy nacisk na trwałość i solidność zastosowanych rozwiązań.
Projekt nowej inwestycji zakłada przebudowę dwóch istniejących kortów tenisowych o powierzchni 1347 mkw. Nowe obiekty sportowe wyposażone zostaną w nawierzchnię zewnętrzną syntetyczną posiadającą certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Dodatkowo ukształtowany zostanie teren zielony o powierzchni ok. 622 mkw. i wykonane nowe chodniki o powierzchni ok. 250 mkw. W trakcie realizacji inwestycji wykonane powstaną również przyłącza: wodociągowe do celów p.poż, gazowe, kanalizacji deszczowej i elektroenergetyczne oraz fundamenty służące przykryciu kortów tenisowych halą lekkiej konstrukcji.– Ten nowoczesny, całoroczny obiekt będzie służył zarówno uczniom szkół powiatowych – podkreśla wicestarosta Białowąs – jak również młodzieży uprawiającej tenis ziemny w klubie Avia – klubie z ponad 60-letnią tradycją i wieloma sukcesami.
Klub Tenisowy AVIA Świdnik powstał w 1954 roku. Przez ponad sześćdziesiąt lat wychował wielu wybitnych zawodników, którzy do dziś związani są z tenisem ziemnym. W chwili obecnej, ze względu na ograniczone możliwości bazy treningowej na zajęcia uczęszcza około pięćdziesięciorga dzieci i młodzieży z całego Powiatu Świdnickiego, którzy trenują w grupach zawodniczych i amatorskich. Nowe obiekty sportowe z pewnością przyczynią się do zwiększenia popularności tenisa ziemnego wśród mieszkańców powiatu, zaś z pasji narodzić się mogą nowe, sportowe talenty.
 
(dp)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button