AKTUALNOŚCI

PIRACI DROGOWI ZATRZYMANI. JECHALI PONAD 100km/h W TERENIE ZABUDOWANYM

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym- z taką prędkością poruszało się 6 kierowców, których zatrzymała świdnicka drogówka. Zatrzymane prawo jazdy, wysokie mandaty oraz punkty karne to konsekwencje skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.
Tylko w ciągu tego tygodnia policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali sześciu kierowców, których auta w terenie zabudowanym pędziły z prędkością powyżej 100 km/h. Wczoraj w miejscowości Krępiec w terenie zabudowanym wpadł kierujący pojazdem osobowym marki Seat. Urządzenie pomiarowe wskazało, ze jego auto pędziło z prędkością 110 km/h. Z kolei dwa dni wcześniej w miejscowości Dorohucza wpadł kierowca Audi, którego auto w chwili pomiaru na liczniku miało prędkość 103 km/h. Tego samego dnia na ul. Piaseckiej w Świdniku wpadli kolejno kierowcy pojazdów marki Suzuki i BMW. Pomiar prędkości jazdy ich aut w miejscu obowiązywania dopuszczalnej prędkości 50 km/h wynosił średnio 105 km/h. „Przyśpieszoną” serię kierowców niezwracających uwagi na ograniczające prędkość znaki rozpoczęli zatrzymani do kontroli drogowej w miniony wtorek w miejscowości Nowy Krępiec. Kierowca pojazdu marki KIA, którego auto jechało z prędkością 117 km/h oraz w miejscowości Wola Piasecka kierowca Toyoty, który pędził z prędkością 106 km/h.
Za swoje postępowanie każdorazowo kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnym oraz 10 punktami karnymi. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami zostały im zatrzymane prawa jazdy, które w trybie administracyjnym stracą na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie siądą za kierownicę pojazdu, okres 3 miesięcy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Natomiast w przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda wobec nich decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.
Policjanci apelują do kierowców  o wyobraźnię i rozważne manewry na drodze, na której pamiętajmy, ze nie jesteśmy sami. Trudne warunki atmosferyczne, wzmożony ruch na drodze połączone w brawurą i brakiem ostrożności mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button