AKTUALNOŚCIEDUKACJA

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O UE ROZSTRZYGNIĘTY

thumb.htmlPiątego lutego w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku został przeprowadzony I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Turniej pod honorowym patronatem Starosty Powiaty Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka przygotowali nauczyciele Zespołu Przedmiotów Ekonomicznych PCEZ.
Miejsce I zajął Kacper Poleszak z Gimnazjum nr 1 w Piaskach, miejsce II uzyskał Mikołaj Kuterek z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, a miejsce III zdobył Łukasz Pawlak z Gimnazjum nr 1 w Świdniku.
– Uczniowie sprawnie rozwiązali przygotowany test. Wysoki poziom uzyskanych wyników świadczył o bardzo dobrym przygotowaniu i dużym zaangażowaniu uczestników konkursu. Do wyłowienia laureatów konkursu potrzebna była dodatkowa runda pytań – mówi Lucyna Janowska, szkolny doradca zawodowy PCEZ.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o UE, rozwijanie wzajemnej akceptacji i tolerancji, a także przełamywanie wzajemnych uprzedzeń. Konkurs dotyczył historii integracji Unii Europejskiej, państw członkowskich i instytucji unijnych oraz udziału Polski i Polaków w Unii.
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Świdnickiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

 
PCEZ

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button