AKTUALNOŚCI

PUNKT INFORMACYJNO- KONSULTACYJNY PUP W PIASKACH TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

Lokalny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny PUP w Świdniku, znajdujący się przy ulicy Lubelskiej 80 w Piaskach funkcjonuje od 04 stycznia. Okazuje się, że jego otwarcie to strzał w dziesiątkę. Dziennie z informacji udzielanych przez pracowników tego punktu korzysta nawet kilkadziesiąt osób.
Średnio w punkcie pojawia się około 20 osób dziennie– cieszy się dyrektor PUP w Świdniku M. Troć.– To znakomity wynik, który potwierdza potrzebę istnienia właśnie takiego lokalnego punktu informacyjnego– dodaje Troć. Osoby, które się tam pojawiają, to nie tylko bezrobotni. To także pracodawcy, którzy poszukują informacji na temat aktualnych form pomocy, czy pracowników. Można tam również pobrać i złożyć odpowiednie druki i wnioski, a także uzyskać fachowe porady.- Okazuje się, że z punktu korzystają nie tylko mieszkańcy gminy Piaski, zgłaszają się także mieszkańcy okolicznych gmin, np. z Trawnik– mówi Troć. Niewykluczone, że takie punkty powstaną również w kolejnych gminach powiatu świdnickiego.
Obecnie Lokalny Punkt Informacyjno – Konsultacyjny w Piaskach świadczy usługi w zakresie:
1. Obsługa osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy z terenu miasta i gminy Piaski
– udzielania informacji o rejestracji, przyznawaniu i wypłacie zasiłków i innych świadczeń z tytułu bezrobocia, podstawowych prawach obowiązkach osób zarejestrowanych, w tym potwierdzaniu gotowości do podjęcia pracy, w sprawach oprowadzonych przez urząd
– udostępniania systemów teleinformatycznych umożliwiających elektroniczna rejestracje w PUP w Świdniku
– udostępniania klientom informacji o realizowanych przez urząd zadaniach, świadczonych usługach i instrumentach rynku prac – w formie broszur, biuletynów itp.
– udzielania informacji o aktualnych ofertach pracy
– udzielania doradztwa z zakresu elektronicznego poszukiwania pracy
– uzyskania informacji na temat bezpłatnych szkoleń organizowanych przez instytucje szkoleniowe, jak również licznych wydarzeń i spotkań dotyczących poszukiwania pracy
– udostępnianie informacji o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.
2. Obsługa pracodawców w zakresie
– uzyskania informacji na temat usług i instrumentów rynku pracy realizowanych przez PUP w Świdniku
– udostępniania systemów teleinformatycznych umożliwiających elektroniczne zgłaszanie krajowej oferty pracy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button